فرق میان «ساندیس خور» و «پخش کننده ساندیس» به باریکی یک موست! روز یکشنبه ۱۰ خر…

‫فرق میان «ساندیس خور» و «پخش کننده ساندیس» به باریکی یک موست!

روز یکشنبه ۱۰ خرداد به مناسبت بیست‌وششمین سال‌روز مرگ خمینی، مراسمی در شهر تورنتو کانادا در گرامی‌داشت وی برگزار شد.

سلمان سیما، یکی‌ از یاران کوهیار گودرزی و مسیح علی‌نژاد به همراه دوستانش کمپینی را با عنوان «ساندیس برای سربازان آیت‌الله» برگزار کرد.

این اصلاح طلب که گاهی‌ نیز سلطنت طلب میشود در گفتگویی با "تقاطع" هدف از برپایی این کارزار را این‌گونه شرح داده است:

«این یک اقدام نمادین بود. در حالی که پارلمان کانادا با حمایت همه‌ی احزاب این کشور، اعدام‌های دهه شصت در ایران را جنایت علیه بشریت خوانده، گرامی‌داشت آیت‌الله خمینی در تورنتو نمی‌تواند هیچ توجیهی داشته باشد.»

هرچند این کمپین اعتراضی بسیار مضحک به نظر می‌رسد، چرا که عابرین مراسمی در گرامیداشت خمینی مشاهده می‌کنند و در جوار مراسم هم عده‌ای را مشغول سرو نوشیدنی‌ می‌بینند! و برای مخاطب غیر ایرانی‌ تفهیم این موضوع که این افراد جهت «مخالفت با جمهوری اسلامی» در حال پخش ساندیس هستند، کاریست بس دشوار …

اما حال ببینیم آیا به راستی‌ این افراد «مخالف جمهوری اسلامی» هستند؟ یا اینکه این حرکت نیز همانند «گریه دروغین معصومه علی‌نژاد مقابل دوربین» یک حرکت نمایشی فریبکارانه بود …

اولا رضا مریدی، نماینده‌ پارلمان استان انتاریو و وزیر دولت استانی، که انتقاداتی را در جریان تجمع در خصوص برگزاری مراسم بزرگ‌داشت خمینی در تورنتو بیان کرد، در سال ۱۳۹۲ جایزه‌ای را به نعیما طاهری نتیجه روح الله خمینی، با وجود آنکه نفر اول هیچ رشته‌ای نشده بود اعطا نمود. البته دکتر رضا مریدی در گفت وگو با شهروند ادعا کرد وزیر کابینه دولت انتاریو از مشخصات گیرندگان جوایز هیچ گونه اطلاع قبلی نداشته است!

دوما سلمان سیما یکی‌ از حامیان یواشکی و ازدوستان پسر محمد نوریزاد که در این ویدئو «به یاد بسیجی‌ هایی است که ساندیس می‌خوردند و مردم را سرکوب میکردند»، خودش شخصاً در «سرکوب آزادی بیان در خارج از کشور، از دنیای واقعی تا جهان مجازی» مشارکت فعال داشته است!

اعضای نهاد مادران علیه اعدام بعنوان بخشی از تظاهر کنندگان روز یکشنبه ۳۱ می ۲۰۱۵ در تورنتو – کانادا و از مخالفین این اقدام به اصطلاح " نمادین " و به شدت کم ارزش،با انتشار اطلاعیه ای اکیدا می خواهد که عنوان این ویدیو را "اقدام نمادین ایرانیان مقیم تورنتو در توزیع ساندیس"! حذف و امتیازش را به اقدام کنندگان اصلی‌اش واگذار نمایید!
این اقدام به اصطلاح "نمادین" توسط جمعیتِ دانش آموختگانِ لیبرالِ اصلاح طلبِ مقیم تورنتو انجام گرفت!

به همین پشتوانه، عنوان این ویدیو بهتر است به «اقدام نمادین جمعیتِ دانش آموختگان لیبرال مقیم تورنتو در توزیع ساندیس» تغییر یابد!

از حرکتهای نمادین این «دانش آموخته لیبرال» در فضای مجازی، جناب آقای سلمان سیما می توان به مشارکت در حمله سازماندهی شده به سایت سپیده دم با همراهی‌ کوهیار گودرزی، مسیح علی‌نژاد، … و در تجمعات خیابانی قاپیدن میکروفن از دست سخنران و تعرض به آزادی بیان سخنران در حینِ افشاگری علیه «یاران خمینی» را نام برد که می توانید در این ویدئو به همراه گوشه‌ای از کارنامه «اصلاح طلبان» مشاهده نمایید.

مهوش علاسوندی مادر محمد و عبدالله فتحی دو برادر جوان که در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ در اصفهان اعدام شدند اواخر سال ۲۰۱۴ در مورد هجوم سلمان سیما به سخنرانان و تلاش برای گرفتن میکروفن از آنها و همچنین هل دادن همسرش بیژن فتحی گفته بود: این ویدیو نشان از نفوذ عناصر اصلاح طلب حکومت ننگین اسلامی ضد انسانی در میان اپوزیسیون! در تورنتو است که اگر اپوزیسیون! واقعی و در مبارزه علیه رژیم اسلامی ضد بشری حساس و گوش بزنگ بود باید از نهاد مادران علیه اعدام پشتیبانی می کردند و این نیروهای نفوذی اصلاح طلبان را محکوم و از بین خود طرد و هر دسته و گروهی که با آنها کار می کند ( مانند «شورای ملی» ) و … را نیز مورد سئوال قرار داده و از آنها بخواهند که در مورد همکاری خود با اصلاح طلبان موضع خود را شفاف و طی یک بیانیه رسمی اعلام نمایند زیرا که این برنامه به دعوت «شورای ملی» بود . و اگر شاخه شورای ملی در تورنتو خود سر این کار را می کند نیز مشخص باشد و یا اینکه از بالا دستور می گیرد و در مجموع موضع شورای ملی در رابطه با اصلاح و همکاری با آنها مشخص شود!‬


‫فرق میان «ساندیس خور» و «پخش کننده ساندیس»‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: