ظاهرا با آزادسازی میلیاردها دلار از پولهای ملت ایران، رقابتی سخت برای خرج کردن ا…

‫ظاهرا با آزادسازی میلیاردها دلار از پولهای ملت ایران، رقابتی سخت برای خرج کردن این پولها در بین مقامات جمهوری اسلامی در جریان است. از جدیدترین بخشش یک میلیارد دلاری به سوریه گرفته تا کاخ سازی برای گور پدر خوانده اصلاح طلبان!

در گزارشی که نیویورک تایمز ۲۵ سال پیش در سال ۱۹۹۰ منتشر کرد هزینه ساخت بنای عظیم سازه قبلی مرقد خمینی حدود ۲ میلیارد دلار آورد شده بود!

اما از آن‌ زمان تا کنون ساخت و ساز به صورت جنون آمیزی ادامه دارد …

صادق زیبا کلام که اعلامیه‌های امامش‌ را در رابطه با جشن‌های ۲۵۰۰ ساله منتشر میکرد، حتما از این ریخت و پاش چند میلیارد دلاری بسیار خشنود است …

سید حسن خمینی در یکی‌ از سخنرانی‌‌های خود در اجتماع مردم گلستان گفته است: اگر می‌خواهیم فساد از بین برود به آغوش مردم برگردیم. موج جمعیت میتواند هر نوع افراطی گری را بشوید!

در زیر تصاویر باور نکردنی از جدیدترین مقبره خمینی نمایش داده شده. نکته قابل توجه سخنرانی هاشمی رفسنجانی به مناسبت ساخت این "کاخ" است.

«آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان این بازدید اظهار داشت: خیلی خوشحالم که بالاخره جای مناسب برای جمهوری اسلامی آنهم به عنوان آرامگاه بنیان گذارش با این خصوصیات شکل می گیرد؛ البته این کار طول کشید که آن هم به دلیل تدریجی رسیدن بودجه [آزاد سازی پولهای بلوکه شده] بود. » (پایگاه اطلاع رسانی جماران)

رفسنجانی در حالی با شکسته نفسی ادعا میکند "بالاخره" یک جایگاه مناسب برای رهبر انقلاب پیدا شد، که بد نیست اطلاعاتی دربارۀ سازه محقر قبلی مقبره خمینی داشته باشید.

مشخصات سازه قبلی مرقد خمینی: در گزارشی که نیویورک تایمز در سال ۱۹۹۰ منتشر کرد هزینه ساخت این بنای عظیم حدود ۲ میلیارد دلار براورد شد. سازهٔ اصلی دارای پایداری در برابر زمین لرزه‌ای به قدرت ۱۰ ریشتر و به گفته مدیر کل مقبره از برج میلاد نیز مقاوم‌تر است. اسکلت فولادی ساخته شده برای گنبد ۳۴۰ تن وزن دارد و روکش آن هم ۴۰ تا ۵۰ تن وزن دارد که در مجموع به ۴۰۰ تن می‌رسد. در اطراف آرامگاه چهار گلدسته به بلندی ۹۱ متر و به نشانه سن وی ساخته شده‌است بلندای آرامگاه تا نوک چراغ پرچم سن درگذشت وی را نشان می‌دهد. همچنین مجموعاً دارای پنج گنبد و پنج ورودی اصلی در صحن‌های شرقی و غربیست و پارکینگ آن بیش از ۲۰ هزار خودرو را در خود جای می دهد.

آیا به خاطر دارید سید محمد خاتمی پس از شرکت مردم در انتخابات سال ۹۲ با وقاحت آخوندى گفته بود سطح مطالبات (مردم) ميبايست كاهش پيدا كند!

حال در روزهای گذشته سايت جماران" متعلق به حسن خمینی، تصاویری از پروژه توسعه‌ و بازسازی پر زرق و برق "گور" خمینی را منتشر کرده است.

به نظر شما انتشار تصاويرى از حيف و ميل ميليارد ها دلار جهت پر زرق و برق نشان دادن گور خمينى به چه علت است؟ آيا قصد دارند به اين شكل ماندگارى حكومت اسلامى را به ذهن مخاطب القا كنند؟

به نظر شما محمد نورى زاد چه مقدار پورسانت دریافت می‌کند که بگوید بياييد تا ميتوانيم تصاوير خاتمى را دست به دست كنيم …

آنها که نوریزاد را که برای هاشمی‌ رفسنجانی‌ اشک تمساح میریزد به عنوان اپوزیسیون معرفی‌ میکنند چه مقدار پورسانت دریافت میکنند؟

حکومتی که برای گور خمینی تا این اندازه دست و د‌لباز است و ریخت پاش آنچنانی‌ می‌کند، به نوریزاد و دیگر حامیان رژیم که شبانه‌ روز در حال فعالیت در فیسبوک هستند چه مبلغی میپردازد؟

—–

زیبا کلام که در یکی‌ از مصاحبه‌های خود با افتخار اعتراف کرده در زمان پهلوی به همراه دوست خود ناصر اعلامیه‌های امامش در انتقاد از مراسم جشن های ۲۵۰۰ ساله را پخش می‌کرده …

http://j.mp/1J7DFcf

گزارشی که نیویورک تایمز در سال ۱۹۹۰ منتشر کرد را در لینک زیر بخوانید:

http://j.mp/1FHlXIJ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: