دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٣ یک تحلیلگر سیاسی در صفحه فیسبوک خود نوشت: ” انحطاط اخلاقی یع…

‫دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٣ یک تحلیلگر سیاسی در صفحه فیسبوک خود نوشت: " انحطاط اخلاقی یعنی این‌که برندهٔ ایرانی جایزهٔ اسکار که اهل سده و استان اصفهان است در واکنش به اسیدپاشی به زنان در اصفهان تنها از پزشکان بخواهد که به قربانیان کمک کنند. گویا مشکل اصلی، پزشکان هستند که به اندازه کافی به قربانیان اسیدپاشی توجه نمی‌کنند.
اسیدپاشی به زنان در اصفهان، نماد تازه ایدئولوژی اسلامی است؛ آن‌چه هست، آن‌چه می‌تواند و آن‌چه می‌خواهد. گفتارهای تقویت‌کننده خود را نیز به خوبی اشکار می‌کند."

پس از انتشار این مطلب اصغر فرهادی در روزهای پایانی آبان ماه ۱۳۹۳ به دیدار سهیلا جورکش یکی‌ از قربانیان اسید پاشی رفت! و عده‌ای در رسانه‌‌ها جیغ بنفش کشیدند و بر شرفش درود فرستادند …

اما کسی‌ نپرسید اصغر فرهادی که مورد تائید سپاه پاسداران است، چرا همراه با تعدادی عکاس و خبرنگار و «آخرین کتابی‌ که منتشر کرده» به دیدار قربانی اسید پاشی رفته است؟

و جالبتر اینکه دریابیم در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۳ (۱۹ نوامبر ۲۰۱۴) ، یعنی کمتر از دو هفته قبل از دیدار با سهیلا جورکش، کتاب «هفت فیلم‌نامه از اصغر فرهادی» طی مراسمی با حضور اهالی سینما و ادبیات با جار و جنجال رونمایی شده بود.

و چه فرصت مغتنمی برای جناب فرهادی که پس از آن‌ به همراه کتابش به دیدار یکی‌ از قربانیان اسید پاشی برود، هم تبلیغی گسترده اما بدون هزینه برای کتابش میشود ، و هم به انتقادات مطرح شده پاسخ داده میشود و هم مخاطب برای فیلم‌های بعدی جلب خواهد نمود … یک تیر و چند نشان!

لازم به ذکر است اصغر فرهادی بارها به دولت اسلامی ابراز خوشبینی کرده و به عنوان نمونه اواخر پاييز سال گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه در بورلی هیلز گفته بود به دولت حسن روحانی خوشبینم!

اما کمتر کسی‌ از ایشان سوال می‌کند چرا پس از اسيد پاشی‌ به سرو صورت سينه زنان ايرانی‌ هنوز هم تا به امروز به دولت روحانی‌ خوشبين هستيد؟ آيا اين خوشبينی مفرط شما انگيزهای مالی هم دارد و به فروش فيلم هایش كمك می نمايد؟

چرا اصغر فرهادی در واکنش به اسیدپاشی به زنان در اصفهان به جای اینکه از پزشکان بخواهد که به قربانیان کمک کنند، از دولتی که به آن‌ امید بسته نمی‌پرسد چطور جوانانی که کمی رقصیده و فیلم‌شان را در اینترنت منتشر کرده بودند ظرف ۶ ساعت توسط نیروهای زبده دولت «تدبیر و امید» شناسایی و دستگیر شدند و سپس صدا و سیما آنها را پشت به دوربین ردیف کرد و درست مانند تبهکاران مواد مخدر یا تروریست‌ها ،‌ از آنان اعترافات تلویزیونی گرفت و بر روی آنتن فرستاد! ،

اما اکنون همان نیروهای زبده با گذشت ۶ ماه از اسید پاشی‌های زنجیره‌‌ای قادر به دستگیری عاملان و آمران این جنایت چندش آور نیستند!

لیکن خوشبینی مفرط جناب اصغر فرهادی کماکان تا همین لحظه ادامه دارد و به او اجازه مطرح کردن چنین پرسش هایی نمیدهد …

همزمان با روزهایی که تنور دروغهای بیشرمانه محمد جواد ظریف مبنی بر عدم وجود زندانی سیاسی – عقیدتی در ایران داغ بود، و روزهای اعتراضهای گسترده معلمان، کارگران و مردم کردستان در مقابل دولت اسلامی، روز پنج‌شنبه ۱۷ اردیبهشت مراسم بزرگداشت رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان حامی‌ روحانی و خاتمی، در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی با حضور جعفر پناهی، فائزه هاشمی‌ دختر هاشمی‌ رفسنجانی‌، اصغر فرهادی، شهیندخت مولاوردی معاون حسن روحانی و دیگر مدعیان اصلاح طلبی همراه با تلاوت پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی برگزار شد.

در این مراسم هنرمندان با سکوت محض در رابطه با تجاوز به یکی‌ از دختران ایران زمین توسط مامور وزارت اطلاعات دولت «تدبیر و امید»، با دختر هاشمی‌ رفسنجانی‌ همراه شدند، و بی‌ اعتنا به مردم مهمان‌نواز کردستان که بارها با تمام اخلاص با «نان برنجی»، «نان خرمایی» و «کاک» از کیارستمی ها، پناهی ها، … پذیرائی کردند، اما اکنون این هنرمندان که برای دنیا ژست اپوزسیونی هم میگیرند در کنار حکومت ایستادند و با مقامات جمهوری اسلامی گل گفتند و گل شنیدند و … !

سالها پیش احمد شاملو در گفتگو با مسلم منصوری گفته بود: "روشنفکران برای اولین بار نیست که پشت حکومتها پنهان می شوند و سر از آخور حکومت در می آورند. چیزی که عجیب است در اینجا همیشه مردم عادی از به اصطلاح روشنفکر و هنرمندش جلوتر بوده اند."

"هنرمند هميشه بر قدرت است نه با قدرت، حالا اگر يکی می خواهد برود با قدرت باشد، بگذار برود خودش را با بند تنبان فلان رئيس جمهور دار بزند، اصلآ برايم مهم نيست، نه زنده بودنش برايم مهم است نه مردنش"

http://j.mp/1Fk3rqT

خوب در نظر خانم‌ها و آقایان هنرمند و روشنفکر، مجوز ساخت و فروش فیلم در داخل و خارج از کشور بسیار با اهمیت تر از امنیت زنان ایرانی‌ است! و پر واضح است از قبل برای طرفداری خود از دولت اسلامی داعشی هزاران هزار توجیه هم آماده کرده اند!

در پایان یاد آور می‌شویم سرمایه گذار فیلم جدایی نادر از سیمین بانک پاسارگارد وابسته به «سپاه پاسداران» و توزیع کننده آن فیلمیران بود که همزمان فیلم اخراجی ها ۳ را نیز توزیع کرده و بین طرفداران دو جناح برای پرفروش تر کردن این دو فیلم رقابتی سیاسی ایجاد کرده بود، این فیلم در اواخر تابستان ۱۳۹۰ رسما از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «دولت احمدی‌نژاد» به عنوان نماینده جمهوری اسلامی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا معرفی شده بود!

منبع: سایت آزادی بیان
http://j.mp/13vSB1s

شوربختانه هنرمندان و روشنفکرانی‌ که با پول و اعتبار مردم مورد حمایت قرار گرفته بودند، اکنون با یاران خمینی و «دربار جماران» هم پیمان و همراه شدند! لطفا این مطلب را بخوانید:
http://j.mp/1Fk3rqT

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: