بیست و یکمین روز اعتصاب: «کیسون» ۶۰ کارگر متروی اهواز را اخراج کرد با گذشت ۲۱ ر…

‫بیست و یکمین روز اعتصاب: «کیسون» ۶۰ کارگر متروی اهواز را اخراج کرد

با گذشت ۲۱ روز از اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز، همچنان ۶۰۰ تن از کارگران این پروژه به اعتراض خود ادامه داده‌اند. همزمان شرکت کیسون، پیمان‌کار این پروژه (متعلق به دايى فرخ نگهدار عضو برجسته چریک‌های فدایی خلق «اکثریت» و اتحادیه جمهوری‌خواهان و از حامیان دولت روحانی در لندن) در آخرین واکنش به این اعتصاب، پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت، ۶۰ تن از کارگران غیر بومی بخش حفاری قطار شهری اهواز را اخراج کرد.

برادر فرخ نگهدار نیز بر اساس مدارک سازمان ثبت، از همکاران مهم این شرکت محسوب می‌شود. گفته می‌شود که فرزند فرخ نگهدار نیز همکار کیسون است. همسر فرخ نگهدار نیز بنا به گفته‌هایی که تکذیب نشده، در سال‌های اخیر، سفرهای تجاری متعددی به ایران داشته است."

شش روز پیش نیز این شرکت با ممانعت از ورود ۱۵۰ کارگر بخش حفاری (TBM) به محل کارشان، اعلام کرده بود که با آنها تسویه حساب می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، در پی انتشار خبر اخراج ۶۰ کارگر بخش حفاری، یکشنبه ۲۷ اردیبهشت بار دیگر کارگران معترض بخش‌های ترانسفور، تعمیرات، عملیات خاکی، ماشین آلات و اجرا اعتصاب خود را از سر گرفتند.

کارگران پروژه قطار شهری اهواز بیش از چهار ماه است که حقوق نگرفتند. این در حالی است که بنابر این گزارش کیسون برای وصول مطالبات همه کارگران چکی به تاریخ ۲۰ خرداد یعنی نزدیک به یک ماه دیگر صادر کرده است.

در طول چهار سال گذشته، دست‌کم این پنجمین‌ اعتصاب کارگران پروژه قطار شهری اهواز شرکت کیسون در اعتراض به تعویق‌های پنج یا شش ماهه در پرداخت حقوق‌شان است.

در ماه‌های مهر، آبان و آذر ۱۳۹۳، شرکت کیسون هر ماه تعدادی از کارگرانی را که برای به دست آوردن مطالبات صنفی معترض بودند، اخراج کرده است.

رابطه مشکوک فرخ نگهدار با شرکت کیسون و چاوز

فرخ نگهدار بعد از درگذشت هوگو چاوز بدون هیچ اشاره‌ای به دوستی‌ها و حمایت همه جانبه ی چاوز از بشار اسد، دیکتاتوری که دهها هزار نفر از مردم کشور خود را کشته است، در صفحه فیسبوک خود مراتب تاثر و تالم خود را اعلام داشت.

ایرج مصداقی در گفتگوی خود با تلویزیون میهن، اسراری از پشت پرده جریانات سیاسی در ایران افشا نمود: فرخ نگهدار یکی‌ از بدنام‌ترین چهره‌های سیاسی ایران است. اینها مشارکت داشتند در ‌قتل و جنایت در دهه شصت …

در موردخیانت و جنایت های فرخ نگهدار بیشتر بدانید:
https://www.youtube.com/watch?v=XTSdM9pYTgk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: