یکی‌ از تاکتیک‌های جمهوری اسلامی جهت مطرح کردن یک فرد خودی، حمله سایت‌ها و روزنا…

‫یکی‌ از تاکتیک‌های جمهوری اسلامی جهت مطرح کردن یک فرد خودی، حمله سایت‌ها و روزنامه هایی مانند کیهان به این دسته از افراد است.

حمله‌ و فحاشی های سایت‌های اصولگرا، روزنامه کیهان، صدا و سیما، … را به مسیح علی‌ نژاد به خاطر دارید؟

اما کمتر دیده شده روزنامه کیهان به چهره‌های واقعا مخالف نظام در داخل و یا خارج از کشور حمله کند، چرا که باعث مطرح و محبوب شدن آن چهره میشود و این مطلوب نظام نیست!

یا بر عکس سیاستمداران و چهره‌های خودی، خود را بسیاری شجاع نشان داده و از روزنامه کیهان انتقاد میکنند! که این هم به نفع نظام است چرا که در جهت تقویت تاکتیک بازی «بازجوی خوب و بازجوی بد» است. همان تاکتیکی که باعث محبوبیت دروغ گویانی مثل جواد ظریف، حسن روحانی، سید محمد خاتمی، … شد!

حال بازگردیم به جوابیه‌ای که یغما گلرویی روز گذشته در صفحه فیس بوکش منتشر نموده است.

مانی رومان یکی‌ از هموطنان ساکن سوئد نوشته است: جوابی که داده من رو یاد یک جوک میندازه. میگن یک روز داریوش رفته ایران. پلیس‌ها می‌ریزن که بگیرنش. یک کسی‌ هم اون نزدیکیا بوده، میپره وسط خودشو میچسبونه به داریوش میگه آی‌ منو با داریوش کجا می‌برید …

حالا ایشون هم میگه منو با شاملو کجا می‌برید؟

توجیه خیلی‌ جالبی بود. به جای اینکه جواب بده میگه ، من تنها نبودم، خیلی‌‌ها اینکارو کردن.. یاد خامنه‌ای میافته آدم، هر کی‌ بهش میگه چرا آدم میکشی، چرا این همه فقر و بدبختی درست کردی، میگه آمریکا مگه نمیکشه؟ آمریکا مگه فقیر نداره؟

کسی‌ قصد نداره آقای گلرویی را خراب کنه، ایشون میتونن همون شاعر باقی‌ بمونن، کتاباشون هم مجوز بگیره و منتشر بشه، هر مدلی هم که دوست دارن ترجمه بکنن، به هیچ کس هم مربوط نیست. ولی وقتی شروع به انتقاد و پزهای حقوق بشری و مظلوم نمایی امام حسینی می‌کنید باید تحمل شنیدن حرف هم داشته باشین. ( لازم به ذکر است ایشان پروفایل بسیاری از مخالفان نظام را بلاک کرده است ).

آقای گلرویی اوضای ما ایرانیها اینروز‌ها خراب تر از این حرفهاست، کار از این حرف‌ها گذشته. بیش از ۶ میلیون ‌ایرانی به هر دلیلی در گوشه کنار دنیا آواره شده اند. این روز‌ها حد وسط نداریم، یا باید کاسب باشی‌ و شعر فروش یا اگر دم از مردم و مخاطب میزنی، چه در داخل و چه در خارج آرامش نخواهی داشت. اینراه بچه‌ بازی نیست، سخت است، پول هم توش نیست، باید از جیب مبارک مایه گذاشت

برای انتقاد هم نیاز نیست شهرت جهانی‌ داشت. همین چند خط‌ در این صفحه نالان شما را وادار به واکنش کرد. هیچ کس تافته جدا بافته نیست.

شما به اصل موضوع دقت کنید همچین پیچیده هم نیست. کسی‌ با شما کاری نداشت. این همه خواننده و هنرپیشه را ببینید در فیسبوک، هر کدام چند میلیون کیلو لایک دارند. از صبح تا شب هم گلواژه میسرایند و مینویسند. هیچ کس هم انتقادی به آن‌‌ها ندارد. چون معلوم است چکاره هستند. آهنگی میخوانند و نانی درمیاورند

شما اما به خانوداه دیگری تعلق دارید. یعنی‌ فرهنگی‌ ها. به همین دلیل حساسیت روی شما زیاد است. چون انتظارات از این خانواده از جنس دیگریست

فلان مطرب هر چه بسازد و بگوید به جایی‌ حساب نمیآید، اما کوچترین حرف یا حرکت شما در این اوضاع به قول خودتان فرهنگ سوز خیلی‌‌ها را به اشتباه میاندازد.

——–
جوابیه یغما گلرویی و انتقادات مطرح شده در روزهای گذشته را میتوانید در لینک زیر و یا در بخش کامنت بیابید:

http://j.mp/1ENpYHX

آیا جناب آقای یغما گلرویی خودش اقدام به جمع آوری کتاب هایش از نمایشگاه کتاب کرده؟
http://j.mp/1HifrZv

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: