رقص سازمان یافته جهت غافلگیر کردن مردم در ترمینال ۱ فرودگاه دبی لازم به ذکر ا…

‫رقص سازمان یافته جهت غافلگیر کردن مردم در ترمینال ۱ فرودگاه دبی

لازم به ذکر است شهروندان اماراتی میتوانند از این پس بدون ویزا به کشورهای شنگن سفر کنند!

شهروندان امارات متحده عربی از روز پنج‌شنبه (۷ می‌- ۱۷ اردیبهشت) می‌توانند بدون دریافت ویزا وارد کشورهای اروپایی محدوده‌ی شنگن بشوند.

این در حالی‌ است که بر اساس فهرست موسسه بین‌المللی "هنلی اند پارتنرز" در سال ۲۰۱۳، پاسپورت ایرانی از نظر سفر به کشورهای مختلف بدون نیاز به ویزا، یکی از بدترین پاسپورت‌های جهان است. این در حالی است که پیش از انقلاب اسلامی به رهبری خمینی، ایرانی‌ها برای ورود به بسیاری از کشورهای اروپایی به عنوان نمونه برای ورود به کشور سوئیس نیازی به اخذ ویزا نداشتند.

منبع: دویچه وله
http://goo.gl/ECVGJz

سفارت ایتالیا در ابوظبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام در راستای تقویت روابط میان امارات و اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، یونان، مجارستان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوییس، ۲۶ کشور عضو پیمان شنگن هستند.

با لغو ویزای شنگن برای شهروندان اماراتی این کشور، تبدیل به نخستین کشور عربی می‌شود که شهروندانش از این امتیاز برخوردار خواهند بود.

تا پیش از این، بر اساس اعلام ۲۲ مارچ ۲۰۱۴ اتحادیه اروپا، اماراتی‌ها می‌توانستند از ۱۳ کشور اروپایی عضو شنگن بدون ویزا بازدید کنند.

در حال حاضر، بیش از ۱۵۰ هزار شهروند اتحادیه اروپا مقیم امارات متحده هستند و سالانه بیش از ۱/۶ میلیون اروپایی نیز به این کشور جنوبی حاشیه خلیج فارس سفر می‌کنند.

هم‌چنین ۲۲ کشور اروپایی در امارات متحده عربی سفارت‌خانه دارند و این کشور چهاردهمین شریک تجاری اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

بر اساس آمار رسمی اتحادیه اروپا، حجم روابط تجاری دو طرف در آغاز سال ۲۰۱۴ به ۵۵ میلیارد دلار می‌رسید.‬


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: