رخشان بنی‌اعتماد: اهل محافظه‌کاری و عافیت‌طلبی نیستم! درست چند روز پس از دروغ و…

‫رخشان بنی‌اعتماد: اهل محافظه‌کاری و عافیت‌طلبی نیستم!

درست چند روز پس از دروغ و ادعای وقیحانه محمد جواد ظریف مبنی بر عدم وجود زندانی عقیدتی – سیاسی در ایران و همزمان با اعتراض‌های گسترده معلمان، کارگران و مردم مهاباد مراسم بزرگداشت رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان حامی‌ روحانی و خاتمی، روز پنج‌شنبه ۱۷ اردیبهشت در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون حسن روحانی، فائزه هاشمی‌ دختر هاشمی‌ رفسنجانی‌ و دیگر اصلاح طلبان برگزار شد و پیام تجلیل خاتمی از خانم بنی‌اعتماد در این مراسم خوانده شد، همان خاتمی که داستان فضاحت بار و دروغ‌هایش در رابطه با عروسی‌ مهناز افشار هنوز فراموش نشده است!

http://j.mp/1H89Mb0

البته روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران جهت ایجاد محبوبیت برای فیلم جدید خانم بنی‌ اعتماد از اکران آن ابراز ناخشنودی کرده است.

رخشان بنی‌اعتماد کارگردان حامی‌ دولت در این مراسم گفت: «فقط یک اعتقاد دارم و برای آن هم خدا را شکر می‌کنم که تا این سن از سر محافظه‌کاری، عافیت‌طلبی و به دست آوردن موقعیت بهتر و بیشتر سر سوزنی از اصول خودم کنار نرفتم.»

این سخنان در حالی‌ بیان میشود که خانم رخشان بانی‌ اعتماد، دخترش باران کوثری و همسرش جهانگیر کوثری هنگام حمایت از حسن روحانی و محمد خاتمی و دیگر مقامات جمهوری اسلامی سر سوزنی کنار نرفتند و حکومت نیز به پاس ارادت این خانواده به نظام برای ایشان مراسم بزرگداشت برگزار می‌کند، به باران کوثری که در خیابان به استقبال حسن روحانی میشتابد، جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن اعطا میشود!

آیا حال که خانم رخشان بنی‌ اعتماد ادعا می‌کنند اهل محافظه کاری و عافیت طلبی نیستند و برای موقعیت بهتر سر سوزنی از آن‌ اصول کنار نرفتند میتوانند برای مردم ایران توضیح دهند به چه اصولی پایبند هستند؟ و اگر کنار می‌رفتند چه میکردند که اکنون انجام ندادند؟

آیا خانم رخشان بنی‌ اعتماد که پس از انتخابات به همراه دخترش و چند هنرمند دیگر به دیدار محمدرضا عارف در منزلش شتافتند و از او جانانه حمایت کردند، سخنان محمدرضا عارف سیاستمدار «اصلاح طلب» ایرانی‌ را نشنیدند که در سخنانی به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام در تاریخ ۱۱ دی‌ ماه ۱۳۹۳ گفت: شما رفتار و کردار امام راحل (ره) را از روزهای اول خرداد سال ۴۳ تا بعد از پیروزی انقلاب را بررسی کنید متوجه می‌شوید که انقلاب ما هیچ‌گاه متوسل به خشونت نشده است!

ما در صفحه سپیده دم با انتشار مطلبی از جناب آقای عارف پرسیدیم آیا ایجاد کوره های آدم سوزی در سالن‌های سینما‌ در ایران مصداق بارز خشونت نیست؟

آیا خانم رخشان بنی‌ اعتماد که اکنون در کنار دختر هاشمی‌ رفسنجانی‌ و معاون حسن روحانی قرار گرفته و بیانیه محمد خاتمی در تقدیر از او خوانده میشود، حال که خانم رخشان بنی‌ اعتماد ادعا می‌کنند اهل محافظه کاری و عافیت طلبی نیستند، آیا میتوانند نظرشان را در رابطه با اظهارات آیت‌الله لاهوتی و نوری همدانی که به صراحت اعتراف کردند آتش زدن سینما‌ها توسط طرفداران روح الله خمینی صورت گرفته در گفتگو با رسانه‌‌ها بیان کنند؟ و اکنون چه شده که خانم بنی‌ اعتماد با همان طرفداران روح الله خمینی هم پیمان شده است؟

در سال ۱۳۵۸ آیت‌الله لاهوتی در مصاحبه اختصاصی با کیهان گفت: در زمان طاغوت سینمای قوم به دستور سید احمد خمینی منفجر شد.

«آیت‌الله نوری همدانی» پدر همسر موسوی تبریزی پس از سالها به این جنایت اینطور اعتراف کرده: این کارِ ما بوده. چون بما خبررسیده بود که خوزستان ساکت است و با انقلاب همراه نیست و کارکنان صنعت نفت نیزبه اعتصابیون نپیوسته اند. ما باید هم مردم را وهم کارکنان شرکت نفت را تحریک می کردیم.

خمینی اصولا سینما و کسانی را که در زمان شاه به سینما می رفتند را مسلمان نمی دانست:« … سینمای شاه، مرکز فحشاء و تربیت کنندهء آدمکهایی است از خود بیخبر و از وضع بیسامان کشور بیخبرتر و چنین مراکز را ملت مسلمان، مخالف با مصالح کشور می‌داند.

آيت الله خمینی سالها پیش در آذر ۱۳۶۳ به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام گفته بود: آنهایی که می گویند اسلام نباید آدم کشی بکند آدمهای نفهمی هستند که معنی اسلام را نفهمیده اند.

پیغمبر برای همین می آید که جنگ کند و آدم بکشد. قرآن هم میگوید بکشید، بزنید، حبس کنید.

و اكنون ديگر قابل انکار نیست که علاوه بر زنده زنده سوزاندن مردم در سینما، هزاران نفر از مخالفین روح الله خمینی در ایران به دستور مستقیم او اعدام شدند. کشته شدن صدها هزار نفر در جنگ ایران و عراق که آیت‌الله خمینی در تحریک دولت وقت عراق به تهاجم نظامی به ایران نقش اساسی‌ داشت، کشته شدند. از دید خمینی انقلاب بهمن ۵۷ در ایران با انگیزه اسلامی انجام شده و محدود به مرزهای ایران نبود …

آیت‌الله خمینی در جای دیگری می‌گوید: " اگر بنا بود که از اول مثل سایر انقلاباتی که در دنیا واقع می‌شهَ، پشت سر انقلاب یک چند هزار از این فاسد‌ها را در مراکز عام میان دار میزنن و " آتش میزنن " ، تمام می‌شه قضیه … " ما آزادیخواه بودیم و شما نگذاشتید!

آیا با وجود همهٔ این جنایت‌ها جناب آقای محمدرضا عارف ادعا می‌کند انقلابشان هیچگاه متوسل به خشونت نشده است و میبایست اکنون فرهنگی‌‌ترین انقلاب نامیده شود؟

آیا «اصلاحات» مورد نظر آقایان، وارونه نشان دادن حقایق است؟

چرا هیچیک از هنرمندانی که چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۳به دیدار محمدرضا عارف شتافتند و او را کشف انتخابات ۹۲ نامیدند به این دروغ آشکار اعتراض نمی کنند؟ این گروه از هنرمندان در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ از تلاش‌های محمدرضا عارف در پاسداشت «اصلاحات» و همچنین اقدام اخلاقی وی در کناره‌گیری از انتخابات در جهت «پیروزی اصلاحات» تشکر کردند و گفتند رفتار شما از دو حیث قابل توجه است اول آنکه از رای خود برای «مصلحت عام» گذشتید و دیگر آنکه رفتار شخصی شما و این ظرفیت و بزرگمنشی را داشتید که آن را اعلام کنید. همین امر نشان می‌دهد که شما می‌توانید جلودار این حرکت باشید.

آیا «سینما» گرانی که محمدرضا عارف را جلودار خود خطاب کردند قادر نیستند حداقل به حرمت انسان هایی که در داخل سالن‌های «سینما» به دستور طرفداران خمینی کشته شدند، اعتراض نمایند؟

هنرمندان نه تنها به سخنان محمدرضا عارف اعتراضی نکردند، بلکه اکنون در مراسم دولتی جهت دریافت جایزه و لوح تقدیر و اجازه اکران فیلم شرکت میکنند و به چشمان ما هم زل میزنند و میگویند: « … تا این سن از سر محافظه‌کاری، عافیت‌طلبی و به دست آوردن موقعیت بهتر و بیشتر سر سوزنی از اصول خودم کنار نرفتم.»

و باز هم پرسش‌های خود را تکرار می‌کنیم آیا در نظر محمدرضا عارف که مورد حمایت خانم بنی‌ اعتماد، جعفر پناهی و دیگر هنرمندان قرار گرفته، ضرب و شتم، شکنجه، کشته شدن صدها زن و مرد در سال ۸۸ و پس از آن‌ خشونت محسوب نمی‌شود؟

متاسفانه در سایه حکومت مذهبی‌ ایران، هنرمندان ایرانی‌ از سیاستمداران تعریف و تمجید می‌نمایند، و اعتباری که توسط حمایت مردم کسب کرده اند را خرج سیاستمداران میکنند، و شوربختانه هنگام خطای همان سیاستمدار نه تنها سکوت میکنند بلکه جهت حفظ امنیت و کسب منافع، به حمایت خود از آن‌ سیاستمدار ادامه میدهند. حتی جعفر پناهی که او هم به همراه دیگر سینماگران از محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حمایت نمود، اکنون پس از پشت سر گذاشتن سختی‌های دوره زندان به هر دلیلی‌ سکوت اختیار کرده است و می‌گوید من سیاسی نیستم و انتقادش از احمدی‌نژاد را نیز اشتباه خود در زندگی‌ می‌داند.‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: