یکی‌ از هموطنان به نام رضا میگوید: «مخالفت و اعتراض به حاکمیت را مردم مهاباد در…

‫یکی‌ از هموطنان به نام رضا میگوید: «مخالفت و اعتراض به حاکمیت را مردم مهاباد در دههٔ ۶۰ نیز انجام دادند ولی ما‌ها نرفتیم به کمک‌شان تا اینکه آقای خمینی به کمک یک سری اصلاح طلب امروزی خود مدرن خوانده مثل جناب حمید جلایی پور این شهر را به خاک و خون کشیدند و … »

… و اکنون پسر محمدرضا جلایی پور فرزند حمید پشت سر محمد خاتمی نماز می‌خواند، و اخیرا به همراه سعید کمالی دهقان ( روزنامه‌نگار در گاردین) پیشنهاد مضحک نامزدی حسن روحانی برای دریافت جایزه نوبل صلح ۲۰۱۳ را در رسانه‌‌ها مطرح کرد!

حمید رضا جلایی پور کیست؟

در روز دوازدهم خرداد ۱۳۶۲ مردم مهاباد با یک اعلامیه صادر شده از جانب فرمانداری مواجه شدند که در سطح شهر پخش شده بود، در این اعلامیه اسامی ۵۹ نفر از شهروندان مهابادی قید شده بود که بنا به گفته آن اعلامیه به دلیل وابستگی به گروهکها ی ضد انقلاب اعدام شده بودند. فرماندار وقت مهاباد حمید رضا جلایی پور دستور پخش این اعلامیه‌ها را در سطح شهر داده بود. بیشتر این شهروندان در دو ماه اول سال۱۳۶۲ یعنی فروردین و اردیبهشت دستگیر شده بودنداتهام آنها وابستگی به گروهها و احزاب سیاسی کرد بود ، اتهامی که هیچ گاه ثابت نشد. چند نفر از آنان در دبیرستان‌های مهاباد تحصیل می کردند ، یکی از آنان دانش آموز سال دوم دبیرستان ابن سینا در مهاباد بود …
خلیل بهرامی در یادآوری خاطراتش می گوید، قاضی عمامه‌اش را برداشت. کفشاش را درآورد. پایش را روی صندلی گذاشت. از پشت عینک زندانیان را برانداز کرد و نامشان را پرسید. قاضی اتهامات انتسابی متهمان را چنین برشمرد: قاچاق اسلحه، تحریک به شورش و قتل.
بهرامی می گوید: "هیچ مدرکی ارائه نشد. همه‌اش حدس و گمان بود." پس از نزدیک به ۳۰ دقیقه، خلخالی یازده مرد را "مفسد فی الارض" اعلام کرد. چند نفری گریستند …‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: