محمد رضا شاه پهلوی در باره سوقصد دوم به جانش توسط چپ گرایان افراطی در ۲۱ فرودین…

‫محمد رضا شاه پهلوی در باره سوقصد دوم به جانش توسط چپ گرایان افراطی در ۲۱ فرودین ۱۳۴۳ در کاخ مرمر می نویسد: مغز متفکر این توطئه شخصی بود بنام پرویز نیکخواه که به ده سال حبس محکوم شد و اندکی بعد، من وی را عفو کردم. پس از رهایی از زندان، نیکخواه جزو طرفداران پابرجای سلطنت شد و به همین علت پس از حوادث اخیر ( زمان انقلاب ) تیرباران گردید. همدستان نیکخواه در این توطئه غالبا مهندسان فارغ التحصیل از دانشگاه منچستر بودند که آنها را نیز عفو کردم.

پاسخ به تاریخ

(( پرویز نیکخواه سرپرست گروه تحقیق رادیو و تلویزیون ملی ایران بود، وی در ۲۲ اسفند ۵۷ بعد از اعلام جرم مسعود بهنود علیه وی به جرم مفسد فی الارض در زندان قصر تیرباران شد.))‬


Timeline Photos
محمد رضا شاه پهلوی در باره سوقصد دوم به جانش توسط چپ گرایان افراطی در ۲۱ فرودین ۱۳۴۳ در کاخ مرمر می نویسد: مغز متفکر این توطئه شخصی بود بنام پرویز نیکخواه که به ده سال حبس محکوم شد و اندکی بعد، من وی را عفو کردم. پس از رهایی از زندان، نیکخواه جزو طرفداران پابرجای سلطنت شد و به همین علت پس از حوادث اخیر ( زمان انقلاب ) تیرباران گردید. همدستان نیکخواه در این توطئه غالبا مهندسان فارغ التحصیل از دانشگاه منچستر بودند که آنها را نیز عفو کردم.

پاسخ به تاریخ

(( پرویز نیکخواه سرپرست گروه تحقیق رادیو و تلویزیون ملی ایران بود، وی در ۲۲ اسفند ۵۷ بعد از اعلام جرم مسعود بهنود علیه وی به جرم مفسد فی الارض در زندان قصر تیرباران شد.))

منبع: تاریخ در تصویر

بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت!

مسعود بهنود که محمود جعفریان و پرویز نیکخواه را شایسته مجازات و کیفر دانسته بود و علیه‌ همکاران سابقش (هردو توسط خلخالی اعدام شدند!)، خود نه تنها در دوران پهلوی بلکه در طول ۳ دهه‌ی گذشته‌ی نیز یک دم از نزدیکی و امداد‌رسانی به مسؤلان سانسور و اختناق رژیم جمهوری اسلامی غفلت نکرده است.
ارزش بهنود برای مقامات امنیتی جمهوری اسلامی تا آ‌ن جاست که وزارت اطلاعات رژیم تمامی تلاش خود را به کار برد تا مبادا او سوار «اتوبوس مرگی»که قرار بود سرنشینان آن در مسیر تهران به ارمنستان به دره افتند، شود.
فرج سرکوهی در مورد تلاش های وزارت اطلاعات برای جلوگیری از مسافرت بهنود می‌نویسد:
«پیش از آن آقای مسعود بهنود زنگ زد و گفت که در اداره گذرنامه به او گفته‌اند که ممنوع‌الخروج است و او نباید به سفر برود. اعتراض کرده بود و گفته بود که تازه از سفر خارج آمده است و ممنوع‌الخروج نیست. اداره‌ی گذرنامه در اختیار وزارت اطلاعات بود. آقای بهنود به من گفت که با آقای مهاجرانی، مشاور رئیس جمهور که با او در ارتباط بود تماس گرفته است و او گفته‌ است مانعی نیست و کار گذرنامه را درست می‌کند. تمام راه آقای مسعود بهنود در انتظار راننده‌اش بود تا پاسپورت او را بیاورد …

ایرج مصداقی مينويسد: مسعود بهنود، یکی از کسانی است که در طول عمر خود همواره تلاش کرده است به قدرت نزدیک شود و از آن بهره جوید. او در این راه هیچ پرنسیبی را رعایت نمی‌کند و یکی از نمونه‌های مشخص ابن‌الوقتی در تاریخ معاصر ایران است.

در تصوير : مسعود بهنود در كنار ابراهيم نبوي و حسين باستاني

ابراهيم نبوي پديده ديگري که از نو باید شناخت! لطفا اين ويديو را ببينيد:
صداهای ماندگار؛ حقایقی تکان دهنده درباره ماهیت واقعی "حامی‌ ناقضین حقوق بشر" در لباس روشنفکر

http://j.mp/PW21vM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: