گروه حقوق بشری هادی قائمی برای انتصاب مرضیه افخم هورا می کشد PDF Print کیوان کا…

‫گروه حقوق بشری هادی قائمی برای انتصاب مرضیه افخم هورا می کشد PDF Print

کیوان کابلی- 15 آوریل 2015

وزارت خارجه رژیم اعلام کرد که مرضیه افخم، سخنگوی این وزارتخانه را به عنوان سفیر در یکی از کشورهای شرق آسیا منصوب کرده است. طبق معمول، لابی رژیم در واشنگتن و برخی از مطبوعات غربی که همواره در جستجوی علائم مثبت برای تایید مدره شدن جمهوری اسلامی هستند، به وجد آمده و با آب و تاب به بازپخش این خبر مسرت انگیز و درج گزارشات مثبت درباره آن پرداخته اند.

مرضیه افخم طی یک سال و نیم گذشته سخنگوی وزارت خارجه رژیم بوده و یکی از کارهای اصلی وی، رفع و رجوع و توجیه نقض حقوق بشر در ایران و حمله به احمد شهید و نهادهای حقوق بشری بین المللی بوده است که به جنایات رژیم اعتراض کرده اند. افخم مانند رئیس خود یعنی جواد ظریف، در چهارچوب دیپلماسی لبخند و ارائه چهره ای دلپذیر از رژیم جنایتکار آخوندی، تلاش کرده است تا با لبخند نفرت برانگیز خود، دخالت های منطقه ای رژیم و بویژه کشتار مردم سوریه توسط سپاه قدس و حزب الله لبنان را توجیه نماید.

روزنامه گاردین که یکی از بلندگوهای مماشات با رژیم در انگلستان است، برای اثبات این موضوع که در دولت روحانی تبعیض جنسی در حال از میان رفتن است و وضعیت زیان بهبود میبابد، می نویسد، "انتصاب مرضیه افخم به عنوان اولین زن سفیر از ابتدای انقلاب 79، یک کشایش بزرگ برای زنان ایران در دولت مدره حسن روحانی محسوب می شود."

گاردین در ادامه می نویسد: " روحانی گفته است که این وظیفه دولتش است که موقعیتهای برابر برای زنان در مقابل مردان ایجاد کند و اینکه روحانی به سرکوب زنان توسط پلیس اعتراض کرده است."

این هورا کشیدن های روزنامه گاردین در حالی است که یک بازرس حقوقی سازمان ملل ماه گذشته اعلام کرد که وضعیت سرکوب زنان و فعالین اجتماعی در حکومت حسن روحانی، علیرغم وعده های اصلاح طلبانه او، وخیم تر شده است.

گاردین برای تأیید تئوری خود در زمینه بهبود وضع زنان در دوره روحانی به سراغ یکی دیگر از محافل طرفدار مماشات رفته و با یکنفر از مسئولان کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران بنام گیسو نیا مصاحبه کرده است. وی نیز انتصاب مرضیه افخم را ستایش می کند و می گوید، "این مطمئنا یک خبر خوب برای زنان در ایران است. این یک قدم مثبت است." گیسو نیا با استفاده از فاعل "ما" که لابد گروه متبوعش و رژیم را با هم در بر می گیرد، همچنین اضافه می کند،" ما یک زن سفیر از سال 1970 تاکنون نداشته ایم."

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران ساخته و پرداخته هادی قائمی از اعضای سابق هیات مدیره نایاک است. نایاک اکنون نه تنها توسط ایرانیان در آمریکا و اروپا، بلکه نزد اکثر محافل سیاسی آمریکایی در واشنگتن به عنوان لابی رژیم شناخته می شود. هادی قائمی در چارچوب فعالیتهای نایاک در سال 2004 به ایران رفته و با سازمان نیمه دولتی همیاران برنامه های مشترک شامل برگزاری کلاسهای آموزشی انجام داد. همیاران که در ظاهر یک سازمان غیر دولتی است، توسط حسین ملک افضلی که بیش از 15 سال (منجمله در دوران احمدی نژاد) معاون وزیر و عضو کابینه رژیم بود، تأسیس شد. حالب اینجاست که همکاری نایاک و همیاران به پیشنهاد و تصویب وزارت خارجه حکومت ایران عملی شد. مبالغ دریافتی نایاک از بودجه های کنگره آمریکا که بیشتر برای همکاری با سازمان همیاران که کلاسهای آموزشی هادی قائمی در تهران یکی از آن موارد آن بود، بالغ بر صدها هزار دلار برآورد می شود.

هادی قائمی در سال 2008 همراه با تریتا پارسی و چهره های شناخته شده مخافل سیاست مماشات با رژیم مانند گری سیک طی بیانیه ای در آستانه ورود اوباما به کاخ سفید، اعلام کردند که رژیم ایران با ثبات است و مردم ایران خواهان تغییر رژیم نیستند و حداکثر خواهان تغییراتی در چارچوب قانون اساسی می باشند و از اینرو آمریکا بهتر است با رژیم حاکم بر ایران سازش کند.

در سال 2009 و در جریان قیام مردم ایران بر علیه رژیم که از اعتراض به نمایش انتخابات رژیم شروع و سریعا به خواست سرنگونی و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه تبدیل شد، هادی قائمی به همراه تعدادی دیگر گروهی بنام اتحاد برای ایران را تشکیل داد. اصلی ترین هدف این گروه جلوگیری از سرایت شعارهای ساختار شکنانه به تظاهر کنندگان خارج از ایران و کنترل جنبش در خارج از کشور و محدود کردن آن در چارچوب جمهوری اسلامی بود.

هادی قائمی که سعی می کند خود را فقط حقوق بشری معرفی کند و برای کسب اعتبار نزد محافل حقوق بشری، باصطلاح از سیاست دور بماند، در سال 2011 در کنار تریتا پارسی و برخی دیگر از طرفداران جمهوری اسلامی خواهان ابقای مجاهدین خلق در لیست تروریستی شده بود.

اصلی ترین خاصیت گروه حقوق بشری هادی قائمی علاوه بر جلوگیری از مطرح شدن گروههای واقعی مدافع حقوق بشر در خارج از کشور، تزئین کردن چهره رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی نزد محافل و مطبوعات غربی است. در اینکه کمپین حقوق بشری هادی قائمی برای انتصاب مرضیه افخم هورا می کشد، جای تعجب نیست اما جالب است که هادی قائمی اکنون آنقدر بی اعتبار است که برای طرفداری از دولت مدره حسن روحانی مجبور به فرستادن چهره ای جدید به صحنه می شود.

http://j.mp/1EQtDJF

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: