مستند ویدئویی: ماجرای خرید هواپیمای تشریفاتی ۱۲۰ میلیون دلاری برای رهبر ماجرای…

‫مستند ویدئویی: ماجرای خرید هواپیمای تشریفاتی ۱۲۰ میلیون دلاری برای رهبر

ماجرای خرید هواپیمای تشریفاتی ۱۲۰ میلیون دلاری برای رهبر مستند ویدئویی بر اساس مدارک دادگاه لندن، دادگاه واشنگتن و رسانه‌های داخل کشور. چگونه در سال ۲۰۰۳ ( در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی ) رژیم ایران ۱۲۰ میلیون دلار به دلال لندنی داد تا هواپیمای سلطان برونئی را برای رهبر جمهوری اسلامی بخرد و با حل مشکل تحریم به تهران بفرستد. نقش باب نی نماینده فاسد کنگره آمریکا و کارفرمای تریتا پارسی در این ماجرا
یکی‌ از بخش‌های قابل توجه این گزارش نامه‌ای است که بر اساس سند دادگاه به دست آمده و تریتا پارسی طرح مشترک خود را برای راه‌اندازی لابی نایاک توضیح داده. شایان ذکر است تریتا پارسی‌ و نایاک یکی‌ از حامیان حسن روحانی در انتخابات ۲۰۱۳ بود.
بخش هائی از نامه تریتا پارسی به روی کافی: برای جلب اعتماد ایرانیان، هدف نهائی خودمان را فعلا مطرح نکنیم
اگرچه وظیفه اصلی این لابی باید بهبود رابطه ایران و آمریکا و برداشتن تحریم ها باشد اما در مرحله اول بایستی روی موضوعاتی کار کرد که حساست کمتری ایجاد میکند مثل مشکل ویزا یا تبعیض علیه ایرانیان ….
اگر در آغاز کار روی اینگونه موضوعاتی که بحث انگیز نیست متمرکز شویم، اینکار باعث کسب اعتبار لابی ما در میان جامعه ایرانیان می شود.
با انسانی جلوه دادن لابی خودمان هم میتوانیم اعتماد جامعه ایرانی را بخود جلب کنیم و هم میتوانیم برای پیروزی در کنگره آمریکا ازآن استفاده کنیم.
اگرچه حامیان اصلی لابی ما تاجران هستند اما باید حتما یک چهره انسانی به این لابی و اهداف آن داد. کمپانی های نفتی نیز که در صف اول برداشتن تحریم ها هستند، تاکنون نتوانسته اند به کارزار خود یک چهره انسانی بدهند و مثلا در توجیه فعالیت های خود، از اینگونه دلائل استفاده کنند: "ما برای ایرانیان بی گناهی که در چنگال رژیم دیکتاتوری ایران هستند نگرانیم"

http://j.mp/1JzEqYN


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: