«ما دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم، بالاترین دلیل ما علاوه بر معاهدات بین‌المللی و…

‫«ما دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم، بالاترین دلیل ما علاوه بر معاهدات بین‌المللی و "عملکرد ما" علاوه بر گزارش آژانس بعد از ۱۴ سال بازرسی‌های مستمرعلاوه بر تمام اینها فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی است کهما می‌بینیم رییس‌جمهور آمریکا هم به این فتوا استناد می‌کند.»

سخنان حسن روحانی در همایش "روز ملی فن‌آوری هسته‌ای" پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴

یک کارشناس برجسته انرژی اتمی روسیه پیش‌تر اعلام کرده است که غنی‌سازی اورانیوم تنها برای کشوری مقرون به صرفه است که دست کم ۲۱ نیروگاه هسته‌ای داشته باشد. به گفته‌ی بهروز بیات کارشناس سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم، غیر از روسیه و آمریکا هیچیک از کشورهای دارای تکنولوژی هسته‌‌ای خودشان غنی‌سازی اروانیوم را انجام نمی‌دهند، چون مقرون به صرفه نیست. ایران هم می‌تواند از کشور دوستش، روسیه اورانیوم غنی‌سازی شده برای راکتورهای تحقیقاتی‌اش را تامین کند.

عبدالله رمضان زاده نیز در مناظره ای علنی در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۵ گفت: در همه كشورها براي اعتمادسازي اول نيروگاه مي‌سازند، بعد غني‌سازي مي‌كنند. دنیا از ما سوال مي‌كنند كه وقتي شما نمي‌توانيد نيروگاه بسازيد غني‌سازي را براي چه مي‌خواهيد. تنها دو كشور راهي جز اين رفتند و بدون اينكه نيروگاه بسازند بدنبال غني‌سازي رفتند يكي ليبي و ديگر كره شمالي كه ملت خود را به فلاكت انداختند. "

حال می‌بایست از حسن روحانی این آخوند سوپر شیاد پرسید که اگر رژیم ایران بدنبال ساختن بمب اتم نیست برای چه منظوری میلیارد‌ها دلار برای غنی سازی اورانیوم صرف میکند در حالیکه هیچ نیروگاهی برای استفاده از این اورانیوم موجود نیست؟ نیروگاه بوشهر توسط روسها ساخته شده و سوخت آن نیز توسط خود آنان فراهم میشود. نیروگاه اراک نیز از نوع آب سنگین است و اصولا نمی تواند از اورانیوم غنی شده استفاده کند. اکنون، ۲۰ سال پس از شروع برنامه هسته‌ای رژیم، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای تازه بیاد آورده است که برنامه صلح آمیز فقط غنی سازی اورانیوم نیست و به نیروگاه و راکتور نیز نیاز دارد از اینرو اعلام کرده است که طی بیست تا سی سال آینده، رژیم ساخت نیروگاه را به پایان خواهد برد.‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: