من صهیونیست هستم شما چطور؟ سالیان متمادی یا “مرگ بر صهیونیسم” گفتیم یا شنیدیم ،…

‫من صهیونیست هستم شما چطور؟

سالیان متمادی یا "مرگ بر صهیونیسم" گفتیم یا شنیدیم ،بی‌ آنکه معنی‌ آن را بدانیم،در زیر مقاله بسیار کوتاهی نوشته شده است که امیدوارم کمکی‌ باشد در درک بهتر صهیونیسم.
در طی‌ سالیان طولانی،یهودیان در اقصا نقاط دنیا تحت تحقیر و نابرابری های بسیاری بودند،تحقیر‌ها و نابرابری‌هایی‌ که تنها به علت یهودی بودن آنها بود،این تحقیر‌ها و نابرابری ها
به حدی بود که در اروپا ،یهودیان اجازه زندگی‌ در شهر های بزرگ را نداشتند و در محله ها فقیری در خارج از شهر‌ها زندگی‌ میکردند که به "گتو"شهرت داشت، این یهودی ستیزی
تا به آنجا پیش رفت که در جنگ جهانی‌ دوم شش میلیون یهودی توسط ارتش نازی کشته شدند.
همیشه این سوال مطرح بود که این مشکل یهودیان چگونه میتواند حل شود،سوالی که هیچ جوابی‌ پیدا نکرد ،تا اینکه صهیونیسم متولد شد.
یهودیان بسیاری در طی‌ سالیان طولانی تلاش‌های فراوانی‌ کردند که راه حلی برای این مشکل پیدا کنند و برای اولین بار "ناتان بیرنبام"از واژه صهیونیسم استفاده کرد، اما چند سال بعد "تئودور هرتزل" با نوشتن کتاب " دولت یهود "راه حل مشکل یهودیان را نمایان کرد،مشکلی که هیچ گاه حل شدنی نبود مگر آنکه با تشکیل یک دولت مستقل یهود.
تئودور هرتزل با نوشتن کتاب "دولت یهود" به شرح راه حل مشکلات یهودیان پرداخت،یهودیان باید به سرزمین مادری خود باز می‌گشتند و دولت یهود را تشکیل میدادند و اما سرزمین مادری کجا بود؟
در کتاب تورات(عهد عتیق) سرزمین مادری یهودیان اسرائیل نام داشت،اسرائیل سرزمینی بود که زمانی‌ که پادشاه بابل بر آن چیره گشت ،یهودیان را به بردگی گرفت و عده‌‌ای از آنها به عنوان برده به بابل برده شدند و هنگامی که بابل توسط کورش فتح شد، آنها را به سرزمین مادری خود که همانا اسرائیل بود باز پس فرستاد،و به آنها برای باز سازی معبد خود کمک‌های مالی زیادیی کرد و به همین دلیل آنها کورش را به عنوان پیامبر آزادی و رهایی می‌شناسند.
بسیاری به اشتباه باور دارند که صهیونیسم به معنی‌ رفتن یهودیان به فلسطین و تشکیل کشور اسرائیل است ولی‌ در واقع صهیونیسم به معنی "بازگشت به تاریخ" است که در این بازگشت به تاریخ سرزمین مادری یهودیان در فلسطین واقع شده بود و یهودیان با "بازگشت به تاریخ" خود به سرزمین مادری خود رسیدند.
جمهوری اسلامی از آغاز تا به اکنون با صهیونیسم مبارزه می‌کرده و می‌کند و از هر فرصتی برای نشان دادن نفرت خود به صهیونیسم استفاده می‌کند،نفرتی که نه تنها از یهودی باشد بلکه از ترس صهیونیست که همانا"بازگشت به تاریخ"می‌باشد است،بازگشت به تاریخی‌ که اگر در ایران اتفاق بیفتد پایانی است نه تنها بر زندگی‌ سیاسی جمهوری اسلامی بلکه پایانی است بر بیش از ۱۴۰۰سال مشکل حل نشده ایرانیان.
جمهوری اسلامی باید "مرگ بر صهیونیسم" میگفت تا پایانی بخشد به تاریخ ایران،جمهوری اسلامی باید "مرگ بر صهیونیسم" میگفت تا بتواند مجسمه فردوسی را سالیان زیاد در گونی‌ بپیچاند تا از انظار عمومی خارج باشد،جمهوری اسلامی باید "مرگ بر صهیونیست "میگفت تا بتواند تک تک مجسمه‌های اساتید و قهرمانهای ایرانی‌ را از میادین شهر ها بدزدد و محو کند ،جمهوری اسلامی باید "مرگ بر صهیونیست میگفت تا بتواند تاریخ ایران قبل از اسلام را از کتابهای تاریخ مدارس حذف کند.
دشمن جمهوری اسلامی هیچ کشور و مذهبی‌ نبوده و نیست بلکه تنها دشمن جمهوری اسلامی بازگشت ایرانیان به تاریخ خود بوده است، تاریخی‌ که همیشه به آن افتخار میکردند و طی‌ ۱۴۰۰ سال همیشه سعی‌ در بازگشت و احیای آن داشته اند
من صهیونیست هستم شما چطور؟

سیروس مردانی‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: