تا چندی پیش هر کسی‌ که نایاک را لابی جمهوری اسلامی در آمریکا می‌نامید، با واکنش…

‫تا چندی پیش هر کسی‌ که نایاک را لابی جمهوری اسلامی در آمریکا می‌نامید، با واکنش تند عده‌ای پرخاش جو مواجه میشد. حتی نایاک از حسن داعی به دادگاه شکایت برد و ادعای حیثیت کرد که چرا این سازمان را لابی جمهوری اسلامی در آمریکا نامیده، که در نهایت هم پس از سالها مفتضحانه شکست خورد و اکنون موظف است به حسن داعی جریمه پرداخت نماید.

۱۰ فوریه ۲۰۱۵، دادگاه تجدید نظر واشنگتن نظر نهائی خود در مورد مجازات مالی نایاک و تریتا پارسی را اعلام کرد و با اشاره به دروغگوئی‌های مستمر و تقلبات گسترده آنان در جریان شکایت حقوقی‌شان از حسن داعی، رأی دادگاه اولیه را تأیید و نایاک و تریتا پارسی رابه پرداخت جریمه مالی محکوم نمود.

و حسن داعی پس از پیروزی در دادگاه تجدید نظر واشنگتن نوشت: به تریتا پارسی و دیگر دلالان رژیم نیز باید گفت که میتوان روی خون مردم ایران تجارت کرد و با دلالی و خدمت به آخوندهای خونخوار، به مال و منال رسید اما لعن و نفرین مردم ستمدیده ایران و همه آزادیخواهان، در هر مکان و هر زمان، همراه آنان خواهد بود.

و حال که پرده‌ها به زمین افتاده، تریتا پارسی‌ رییس شکست خورده در دادگاه واشنگتن، به لوزان آمده و به صورت علنی در کنار مقامات جمهوری اسلامی، از جمله حسین فریدون برادر حسن روحانی عکس انداخته و نفوذ خود را در این سطح به رخ می‌کشد. و جالب است که برادر رئیس جمهور اسلامی نیز اینطور در مقابل او سر به زیر ایستاده است.

آیا توافقی که با حضور افرادی چون تریتا پارسی‌ در حال شکل گرفتن است، میتواند توافقی آبرو مند برای طرفین باشد؟

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل امروز در جلسه کابینه اسرائیل گفت که چارچوب توافقی که قدرت‌های جهانی در مذاکره با ایران در پی دست یافتن به آن هستند، حتی از آنچه اسرائیل نگران آن بود هم بدتر است. او گفت که توافقی که مبانی آن در لوزان در حال مذاکره است، تحریم‌ها علیه ایران را بر می‌دارد، اما توانایی اولیه لازم برای تولید سلاح اتمی را در دست ایران باقی می‌گذارد.

نتانیاهو با اشاره به تحولات یمن گفت که ایران در حال «فتح کامل خاورمیانه» است. نخست وزیر اسرائیل افزود: «محور ایران-لوزان-یمن برای بشریت خطرناک است و باید متوقف شود.»‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: