اصلاح طلبان ایرانی‌ در توجیه فرمان کشتن انسان‌ها در آیات قرآن می‌گویند: ” در…

‫اصلاح طلبان ایرانی‌ در توجیه فرمان کشتن انسان‌ها در آیات قرآن می‌گویند:

" در اسلام جنگ فقط به صورت تدافعی مجاز هست و این هم مربوط به زمانی هست که بین مسلمانان و مشرکین پیمان صلحی بر قرار شده بود. بعد اون ها پیمان رو شکستن و به مسلمان ها حمله کردن اینجا بود که با این آیه به مسلمانان دستور داده شد نترسند و از خودشون دفاع کنند … "

حال باید از ایرانیانی که شیفته متجاوزان به سرزمین ایران شدند پرسید آیا حمله اعراب به ایران خصوصاً در جنگ قادسیه و نهاوند جنبه تدافعی داشت؟ چه کسی‌ به اعراب حمله کرده بود؟ آیا ارتش امپراتوری ساسانی در خاک عربستان به طرفداران محمد حمله کرده بود، یا در کشور خودمان در حال دفاع از سرزمین ایران بود؟

فَإِذَا انسَلَخَ الأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُواْ لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِن تَابُواْ وَأَقَامُواْ الصَّلاَةَ وَآتَوُاْ الزَّكَاةَ فَخَلُّواْ سَبِيلَهُمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ (توبه/۵)

پس هنگامی که ماههاى حرام سپرى شد مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و محاصره کنید و به كمين آنان بنشينيد در هر مکانی که قابل کمین کردن است پس اگر توبه كردند و نماز خواندند و زكات پرداختند راه را بر آنها رها کنید، زيرا الله آمرزنده مهربان است.

4فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِکينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَ خُذُوهُمْ وَ احْصُرُوهُمْ وَ اقْعُدُوا لَهُمْ کُلَّ مَرْصَدٍ فَإِنْ تابُوا وَ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّکاةَ فَخَلُّوا سَبيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ

پس چون ماه های حرام پایان یافت مشرکان را هر جا که یافتید بکشید و آنها را دستگیر نمایید و در محاصره قرار دهید و برایشان در هر کمینگاهی بنشینید ، پس اگر توبه کردند و نماز را برپا داشتند و زکات دادند راهشان را بازگذارید ، که همانا خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است.‬

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: