مک‌کین وزیر خارجه آلمان را به “مماشات” با ایران متهم کرد مک‌کین: “سیاست ‌مماشات…

‫مک‌کین وزیر خارجه آلمان را به "مماشات" با ایران متهم کرد

مک‌کین: "سیاست ‌مماشات‌گرایانه" اشتاین‌مایر در قبال ایران همانند تلاش‌های بیهوده دولت بریتانیا در دهه ۳۰ سده بیستم است که با دادن امتیاز به هیتلر می‌کوشید از شروع جنگ جهانی دوم جلوگیری کند.

جان مک‌کین، سناتور بانفوذ حزب جمهوری‌خواه آمریکا شدیداً به اظهارات فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امورخارجه آلمان اعتراض کرد. وزیر امور خارجه آلمان در روز پنج‌شنبه (۱۲ مارس/۲۱ اسفند) از نامه‌۴۷ سناتور آمریکایی به ایران انتقاد کرده بود.
به گزارش دویچه وله، سناتورهای آمریکایی در این نامه مستقیماً گفته بودند که امضای هر گونه توافق‌نامه میان ایران و جامعه بین‌المللی باید به تایید کنگره‌ی آمریکا برسد و درباره "تصمیم‌های تکروانه‌ی" دولت اوباما در این زمینه ابراز تردید کرده بودند.
جان مک‌کین وزیر امورخارجه آلمان را در روز پنج‌شنبه (۱۲ مارس) متهم کرد که طرفدار سیاست "مماشات" است. مک‌کین با توسل به یک مقایسه تاریخی تصریح کرد که "سیاست ‌مماشات‌گرایانه" اشتاین‌مایر در قبال ایران همانند تلاش‌های بیهوده دولت بریتانیا در دهه ۳۰ سده بیستم است که با دادن امتیاز به هیتلر می‌کوشید از شروع جنگ جهانی دوم جلوگیری کند. به گفته مک‌کین، دیگر نمی‌توان به وزیر امورخارجه آلمان "اعتماد" داشت.
مک‌کین به سخنرانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنفرانس امنیتی مونیخ در سال جاری نیز اشاره کرد و آن را "بی‌معنا" خواند. به گفته مک‌کین، صدراعظم آلمان در مقابل "اقدامات تهاجم‌گرایانه" روسیه کوتاه آمده است. مک‌کین گفت: «دولت آلمان با سکوت خود در قبال پوتین، اشغال شبه‌جزیره کریمه را پذیرفته است.»
این سناتور جمهوری‌خواه افزود: «هر اقدام موثری که می‌توانست از تجاوزهای روسیه جلوگیری کند از سوی مرکل رد شده است.» مک‌کین وضعیت کنونی در اوکراین را "فصلی شرم‌آور در تاریخ" خواند و آن را تکرار حوادث دهه ۳۰ در سده بیستم دانست.‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: