آیا فریاد یک زن ایرانی‌ را شنیدید که گفت: من زنم من مادرم من دخترم روبهك بيشرم…

‫آیا فریاد یک زن ایرانی‌ را شنیدید که گفت:
من زنم من مادرم من دخترم
روبهك بيشرم اسيد نپاش بر صورتم

چرا مسیح علی‌نژاد از تریبونی که در ژنو در اختیارش قرار داده شد جهت افشاگری این جنایات هولناک بر علیه زنان ایرانی‌ استفاده نکرد؟

خانم برومند اعطای جوایز بین المللی به چنین افرادی، باعث اعتبار بخشیدن به آنها نمی‌شود، بلکه اعتبار شما و ۱۹ سازمان دیگر را زیر سوال میبرد!

«تشکل ژنو برای حقوق بشر و دموکراسی» متشکل از ۲۰ سازمان غیردولتی حقوق بشری، که بنیاد عبدالرحمن برومند و مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز از اعضای آن هستند مسیح علی‌نژاد گرداننده صفحه فیس‌بوک «آزادی یواشکی زنان ایرانی» را به عنوان برنده جایزه حقوق زنان در سال ۲۰۱۵ برگزید.

در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۳ سهیل پرهیزی مدیر سایت سپیده دم گفتگویی با خانم لادن برومند مدیر بنیاد پژوهش‌های عبدالرحمن برومند انجام داده که با هم می‌شنویم.

در این گفتگو سهیل پرهیزی میگوید اسناد و شواهدی در اختیار دارد که نشان میدن مسیح علی‌نژاد با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مستقیماً همکاری می‌کند.

و خانم برومند در پاسخ میگوید: خوب فرض کنیم که اینطور باشه، وقتی‌ این صفحه داره پوست جمهوری اسلامی رو میکنه …

و سهیل پرهیزی میگوید: یعنی وزارت اطلاعات به کارمندان خود برای برنامه ریزی جهت کندن پوست جمهوری اسلامی پول پرداخت می‌کند؟

خانم برومند در بخش دیگری از سخنان خود میگوید: الان آبروی این حکومت رو برده این صفحه یواشکی

پرهیزی: کجا آبرو برده وقتی‌ در مصاحبه‌ها میاد از روحانی تعریف می‌کند و میگوید روحانی دارد برای مردم تلاش میکند …

برومند: من مصاحبه با تلویزیون نروژ رو شنیدم چنین حرفی‌ نزد و انتقاد کرد!

پرهیزی: شما آخر مصاحبه رو نشنیدید؟

برومند: باید دوباره گوش کنم

همچنین سهیل پرهیزی به عکس دختری با لباس بنفش در بالکن وزارت امور خارجه اشاره می‌کند، که خانم برومند اظهار بی‌ اطلاعی می‌کند!

صفحه ای که تمام لایک هاش در مخالفت با حجاب اجباری جمع شد ولی گرداننده فرصت طلب و اصلاح طلبش در نهایت بی اخلاقی برای محمد خاتمی و باند اصلاح طلب تبلیغ نمود. البته ۲۵۰،۰۰۰ لایک در روزهای نخست شروع به کار این صفحه رقمی‌ است که با هیچ منطقی‌ جور در نمی‌آید جز تقلب!

حال سوالاتی که مطرح میشود این است، که خانم برومند بر چه اساس نام سازمان مطبوع خود را بنیاد پژوهش‌های بنیاد عبدالرحمن برومند نامیدند، وقتی‌ که در مورد موضوعی با این درجه از اهمیت که با امنیت و جان زنان ارتباط مستقیم دارد، به درستی‌ تحقیق نکرده و با شک و تردید نظر میدهند.

پس از اتمام این گفتگو، سهیل پرهیزی طی پیغامی کتبی‌ به خانم برومند پیشنهاد کرد که متن گفتگو منتشر شود تا مردم قضاوت کنند، اما ایشان دیگر پاسخ ندادند، و چندی بعد در اوایل اسفند ماه، مسیح علی‌نژاد با حمایت سازمان عبد الرحمن برومند، جایزه خود را از «تشکل ژنو برای حقوق بشر و دموکراسی» دریافت نمود.

و سوالات دیگر اینکه خانم برومند اگر امنیت زنان ایرانی‌ برای شما اهمیت داشت، آیا نمی‌بایست قبل از اعطای جایزه در مورد همکاری ایشان با وزارت اطلاعات مطمئن میشدید؟

خانم برومند، چرا زمانی‌ که حسن روحانی رئیس دولت بنفش و سخنگویش در شهریور ماه ۱۳۹۳ «بد حجابان» را «مریض» خطاب کردند و قول داده بودند مریض را پیش متخصص می‌برند شما، مسیح علی‌نژاد و دیگر اصلاح طلبان سکوت کردید؟

خانم برومند، اگر امنیت زنان برایتان اهمیت داشت، چرا هیچ کدام از آن‌ ۲۰ سازمان موضوع اسید پاشی به صورت زنان ایرانی‌ و عدم پیگیری عاملان توسط نیروهای امنیتی دولت جمهوری اسلامی را محکوم نکردید؟ چرا در زمان دریافت جایزه سرکار خانم مسیح علی نژاد از این تریبون جهانی‌ جهت آگاه نمودن مردم دنیا در مورد این جنایت هولناک استفاده نکرد؟‬


‫روبهك بيشرم اسيد نپاش بر صورتم‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: