سوالی که یکی‌ از هموطنان به نام شهاب ورکوهی در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۴ ( ۳۰ آبان ۱۳…

‫سوالی که یکی‌ از هموطنان به نام شهاب ورکوهی در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۴ ( ۳۰ آبان ۱۳۹۳ ) از مسیح علی‌ نژاد پرسید و دو روز بعد در تاریخ ۲۳ نوامبر در صفحه سپیده دم منتشر شد، اما تا کنون پس از گذشت ۳ ماه هنوز پاسخی به پرسش‌ها داده نشده.

شهاب ورکوهی بار دیگر این موضوع را با جدیت پی‌ گیری کرده و در تکمیل سوال قبلی‌ خود می‌گوید:

ادمین گرامی سپیده دم

خاطر مبارکتان باشد بنده حقیر سوالی از این خانم به اصطلاح خبرنگار پرسیدم در خصوص چگونگی پرداخت شهریه تحصیلیش در دانشگاه اکسفورد بروکس. این سوال توسط جنابعالی در سایت و پیج سپیده دم رسما از ایشان پرسیده شد که بی پاسخ ماند. وی و دوستانش به شدت به تب و تاب افتادند و سعی کردند با فحاشی و پرت و پلاگویی شرایطی فراهم شود بلکه سوال از پیج سپیده دم حدف گردد. دو توضیح مجدد را ضروری میدانم.

۱. ایشان مدتها خود را فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد معرفی می کرد حال آنکه دانشجوی دانشگاه نه چندان معتبر دیگری در شهر آکسفورد بود به اسم آکسفورد بروکس. وی نیز همچون کردان قصد فریبکاری و سو استفاده از نام بزرگ و جهانی دانشگاه آکسفورد را داشت که خوشبختانه با هوشیاری دوستان ترفندش بر ملا و مجبور شد نام دانشگاه فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه آکسفورد به دانشگاه آکسفورد بروکس تغییر دهد.
۲. دانشگاه های کشور انگلستان بدون شک گرانقیمت ترین دانشگاه های جهان به لحاظ شهریه تحصیلی هستند. این دانشگاه ها در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس که نامبرده نیز زیر چتر این دسته قرار می گیرد تقریبا هیچ گونه بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان اعطا نمی کنند. بعلاوه این خانم چون تحت تابعیت جمهوری اسلامی در این کشور حضور داشته بدیهی است که می باید شهریه تحصیلی گروه دانشجویان خارجی را بپردازد. حتی اگر بنا بر فرض محال بپذیریم وی شهریه داخلی میپرداخته بازهم یقینا مبلغ به حدی بالاست که امکان پرداخت آن تنها برای خانواده های بسیار متمول و ثروتمند میسر است و هیچ راهی برای گریز از پرداخت آن نیست.

پرداخت شهریه سنگین دانشگاه اکسفورد بروکس تنها و تنها از طریق یک منبع مالی بسیار قوی امکانپذیر است. امیدوارم توضیح من برای اون دسته از هموطنانی که به هر طریق سعی در همراهی با این فرد دارند رسا باشد.

مطلبی که در تاریخ ۲ آذر ۱۳۹۳ در صفحه سپیده دم منتشر شد را میتوانید در لینک زیر بخوانید:

http://goo.gl/TbnUeg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: