فوری – شیوع و گسترش بیماری واگیردار بسیار خطرناک/ پنهان كاری مسئولان به نقل از…

‫فوری – شیوع و گسترش بیماری واگیردار بسیار خطرناک/ پنهان كاری مسئولان

به نقل از "منابع آگاه محلی" در روز‌های گذشته کودکی ده ساله پس از چند ساعت مراجعه به بیمارستان بعلت مشکلات "تنفسی و ریوی" در سلماس فوت کرد!

بنا به گزارش های رسیده علایم این بیماری سرماخوردگى مانند تب، درد بدن، گلودرد و سرفه است که در ۶ روز به اوج رسیده و سرفه و تنگى نفس فرد مبتلا بیشتر می شود؛ پس از آن به طور تدریجی بافت ریه از بین رفته و موجب مرگ بیمار می گردد. والدین این کودک این علائم اولیهٔ را ابتدا یک بیماری معمولی‌ تصور کردند و او را نزد پزشک عمومی برده بودند و سپس و با شدت یافتن مریضی فرزندشان او را به بیمارستان انتقال دادند که متاسفانه دیر شده بود . ضمنا پس از فوت کودک ، پدر و مادرکودک نیز مورد نمونه برداری قرار گرفتند .

بنا به گفته "منابع آگاه محلی" مسئولان بیمارستان خاتم الانبیا سلماس نیز همچون مسئولان در تبریز و اورمیه، سعی در پنهان نمودن شیوع این بیماری از افکار عمومی دارند!

همچنین یکی‌ از هموطنان از اهواز با ارسال یک پیغام خصوصی به صفحه سپیده دم نوشته است: "حدود یک ماه پیش پدر یکی از دوستان از مکه برگشته و از وقتی برگشته به شدت مریض شده ابتدا بیماریش و آنفلوانزا سپس سرطان ریه اعلام کردند، در نهایت به خانوادش گفتن احتمال زیاد ابولا داره این خبر صد در صد واقعیه چون اولا حتی اسم و فامیل طرف رو دارم ولی نمیتونم بگم دوما خانواده هم حتی حق ندارن ببیننش سوما تمام بیمارستانهای مجهز اهواز از پذیرشش سر باز زدن … متاسفانه به خاطر اینکه بازار کثیف ترانسفر اخوندا خراب نشه این اخبار سرپوش گذاشته میشه"

به گزارش وب سایت رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه و براساس اخباری که از شهرهای ارومیه و تبریز دریافت کرده به نظر می رسد که بیماری واگیردار و خطرناکی که می تواند ابولا باشد در دو بیمارستان، در شهرهای مذکور مشاهده شده است.
مطابق عکسهای دریافت شده، پرسنل این بیمارستانها با پوشش ویژه ای که عموما در رابطه با بیماریهای مسری ای چون ابولا و مرس قابل مشاهده است در اتاق بیماران تردد می کنند.
مبتلایان به این بیماری واگیردار در قرنطینه نگه داشته شده و هر گونه امکان ارتباط آنان با محیط پیرامونی قطع شده است.
در چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر ورود بیماری ابولا به ایران رواج یافته است که این شایعه از سوی مقامات وزارت بهداشت و در مان ایران به شدت مورد تکذیب قرار گرفته و اعلام شده که افراد مذکور صرفا مبتلا به تیپ جدیدی از بیماری آنفولانزا شده اند.
اما دو عکسی که تی آر تی موفق به دریافت ان شده نشان می دهد که در حال حاضر نوعی بیماری واگیردار و بسیار مهلک در دو بیمارستان از دو شهر مهم تبریز و ارومیه در آذربایجان ایران مشاهده شده است.
شایعاتی نیز در بخش بهداشت و درمان آذربایجان ایران منتشر شده که حکایت از اعتراض پرسنل بخشهای درمانی برخی از شهرهای این منطقه به سکوت مقامات رسمی در قبال این بیماری است.
گزارش کامل در لینک زیر:
http://goo.gl/1PvmLf
با وجود اظهارات متناقض مسئولان درباره شیوع آنفلونزا ، حداقل ۱۱ نفر در روزهای اخیر در اثر ابتلا به یک بیماری واگیردار جان خود را در تبریز از دست داده اند.
http://goo.gl/VzDbfy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: