بررسی‌ رفتار امام راحل، کلودیا روت و خرس برلین در تاریخ ۱۱ دی‌ ماه ۱۳۹۳ محم…

‫بررسی‌ رفتار امام راحل، کلودیا روت و خرس برلین

در تاریخ ۱۱ دی‌ ماه ۱۳۹۳ محمدرضا عارف سیاستمدار «اصلاح طلب» ایرانی‌ در سخنانی به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام گفت: شما رفتار و کردار امام راحل (ره) را از روزهای اول خرداد سال ۴۳ تا بعد از پیروزی انقلاب را بررسی کنید متوجه می‌شوید که انقلاب ما هیچ‌گاه متوسل به خشونت نشده است!

حال سوالی که میبایست ما جناب آقای عارف بپرسیم این است که آیا ایجاد کوره های آدم سوزی در سالن‌های سینما‌ی در ایران مصداق بارز خشونت نیست؟

آیا آقای عارف اظهارات آیت‌الله لاهوتی و نوری همدانی را نشنیده است که به صراحت اعتراف کردند آتش زدن سینما‌ها توسط طرفداران روح الله خمینی صورت گرفته؟

در سال ۱۳۵۸ آیت‌الله لاهوتی در مصاحبه اختصاصی با کیهان گفت: در زمان طاغوت سینمای قوم به دستور سید احمد خمینی منفجر شد.

«آیت‌الله نوری همدانی» پدر همسر موسوی تبریزی پس از سالها به این جنایت اینطور اعتراف کرده: این کارِ ما بوده. چون بما خبررسیده بود که خوزستان ساکت است و با انقلاب همراه نیست و کارکنان صنعت نفت نیزبه اعتصابیون نپیوسته اند. ما باید هم مردم را وهم کارکنان شرکت نفت را تحریک می کردیم.

خمینی اصولا سینما و کسانی را که در زمان شاه به سینما می رفتند را مسلمان نمی دانست:« … سینمای شاه، مرکز فحشاء و تربیت کنندهء آدمکهایی است از خود بیخبر و از وضع بیسامان کشور بیخبرتر و چنین مراکز را ملت مسلمان، مخالف با مصالح کشور می‌داند.

آيت الله خمینی سالها پیش در آذر ۱۳۶۳ به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام گفته بود: آنهایی که می گویند اسلام نباید آدم کشی بکند آدمهای نفهمی هستند که معنی اسلام را نفهمیده اند.

پیغمبر برای همین می آید که جنگ کند و آدم بکشد. قرآن هم میگوید بکشید، بزنید، حبس کنید.

و قابل انکار نیست که علاوه بر زنده زنده سوزاندن مردم در سینما هزاران نفر از مخالفین روح الله خمینی در ایران به دستور مستقیم او اعدام شدند. کشته شدن صدها هزار نفر در جنگ ایران و عراق که آیت‌الله خمینی در تحریک دولت وقت عراق به تهاجم نظامی به ایران نقش اساسی‌ داشت, کشته شدند. از دید خمینی انقلاب بهمن ۵۷ در ایران با انگیزه اسلامی انجام شده و محدود به مرزهای ایران نبود …

آیت‌الله خمینی در جای دیگری می‌گوید: " اگر بنا بود که از اول مثل سایر انقلاباتی که در دنیا واقع می‌شهَ، پشت سر انقلاب یک چند هزار از این فاسد‌ها را در مراکز عام میان دار میزنن و " آتش میزنن " ، تمام می‌شه قضیه … " ما آزادیخواه بودیم و شما نگذاشتید!

آیا با وجود همهٔ این جنایت‌ها جناب آقای محمدرضا عارف ادعا می‌کند انقلابشان هیچگاه متوسل به خشونت نشده است و میبایست اکنون فرهنگی‌‌ترین انقلاب نامیده شود؟

آیا «اصلاحات» مورد نظر آقایان، وارونه نشان دادن حقایق است؟

چرا هیچیک از هنرمندانی که چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۳به دیدار محمدرضا عارف شتافتند و او را کشف انتخابات ۹۲ نامیدند به این دروغ آشکار اعتراض نمیکنند؟ این گروه از هنرمندان در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ از تلاش‌های محمدرضا عارف در پاسداشت «اصلاحات» و همچنین اقدام اخلاقی وی در کناره‌گیری از انتخابات در جهت «پیروزی اصلاحات» تشکر کردند و گفتند رفتار شما از دو حیث قابل توجه است اول آنکه از رای خود برای «مصلحت عام» گذشتید و دیگر آنکه رفتار شخصی شما و این ظرفیت و بزرگمنشی را داشتید که آن را اعلام کنید. همین امر نشان می‌دهد که شما می‌توانید جلودار این حرکت باشید.

آیا «سینما» گرانی که محمدرضا عارف را جلودار خود خطاب کردند قادر نیستند حداقل به حرمت انسان هایی که در داخل سالن‌های «سینما» به دستور طرفداران خمینی کشته شدند، اعتراض نمایند؟

آیا در نظر محمدرضا عارف ضرب و شتم، شکنجه، کشته شدن صدها زن و مرد در سال ۸۸ و پس از آن‌ خشونت محسوب نمی‌شود؟

متاسفانه در سایه حکومت مذهبی‌ ایران، هنرمندان ایرانی‌ از سیاستمداران تعریف و تمجید می‌نمایند، و اعتباری که توسط حمایت مردم کسب کرده اند را خرج سیاستمداران میکنند، و شوربختانه هنگام خطای همان سیاستمدار نه تنها سکوت میکنند بلکه جهت حفظ امنیت و کسب منافع، به حمایت خود از آن‌ سیاستمدار ادامه میدهند. حتی جعفر پناهی که او هم به همراه دیگر سینماگران از محمدرضا عارف حمایت نمود، اکنون به هر دلیلی‌ سکوت اختیار کرده است و می‌گوید من سیاسی نیستم و انتقدش از احمدی‌نژاد را نیز اشتباه خود در زندگی‌ می‌داند.

اوایل بهمن ماه امسال کلودیا روت کلودیا روت که روابط صمیمانه‌ای با مقامات جمهوری اسلامی دارد و در کنفرانس امنیتی مونیخ در فوریه ۲۰۱۳ با سفیر دولت احمدی‌نژاد در آلمان خوش بش جانانه‌ای داشت سفری پنج روزه به تهران داشت و با مقامات جمهوری اسلامی از جمله محمدرضا عارف ملاقات نمود.

و بسیار جالب است که نایب رئیس مجلس آلمان آقای عارف عضو تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای ریاست جمهوری که مورد تائید شورای نگهبان و رهبری را «نماینده اپوزیسیون» نامید!

خانم روت "من موضوع حقوق بشر را در تهران مطرح کردم. ولی باید گفت که آقای روحانی مسئول قوه قضائیه نیست. قدرتهایی در کشور وجود دارند که مانع اقدامات روحانی میشوند."

خانم کلودیا روت همچنین به «فضای ترس و کنترل شدید نیروهای امنیتی» اشاره کرده، اما نقش آشکار حسن روحانی را در این فضای امنیتی کاملا انکار می‌کند. آیا نایب رئیس مجلس آلمان از نقش حسن روحانی در شورای امنیت ملی‌ و ترور‌های داخل و خارج از کشور اطلاع ندارد؟ آیا می‌توان باور نمود سخنان دفاع حسن روحانی از سرکوب و اعدام هنگام سرکوب دانشجویان در سال ۱۳۷۸، سخنان تحریک آمیز روحانی قبل از اسید پاشی‌های سال ۱۳۹۳ که زنان بی‌ حجاب را مریض خطاب کرده بود و گفته بود مردم برای حجاب و عفاف جنگیدند، نمی‌گذاریم میراث شوم خاندان پهلوی (=بی حجابی) برگردد، به اطلاع نایب رئیس مجلس آلمان نرسیده باشد؟

حسن روحانی در تیرماه ۱۳۵۹ گفت: «تقاضای دیگر من این است که توطئه‌گرها را هنگام برگزاری نماز جمعه در حضور مردم به دار آویزان کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد!»

آیا این سخنان به اطلاع خانم کلودیا روت نرسیده است؟ به اطلاع آقای محمدرضا عارف که عضو تشخیص مصلحت نظام است چطور، آیا ایشان در جریان این سخنان خشونت طلبانه حسن روحانی نیست که می‌گوید: " این افتخار ما است که انقلاب ما بدون خشونت است. متأسفانه بعد از انقلاب به این بعد پرداخته نشده است. با پیشنهاد رئیس جمهور در سازمان ملل و نام‌گذاری روز ملی مبارزه با خشونت و افراط‌گرایی در ۲۷ آذرماه این باب برای بررسی چنین وجهی از انقلاب باز شده است."

کلودیا روت بهمن ماه امسال پس از بازگشت از سفر پنج روزه به ایران، در جشنواره بین المللی فیلم برلین و اهدای جایزه ‌خرس طلایی به جعفر پناهی در مراسم اختتامیه حضور چشمگیری داشت.

لطفا در ارتباط با حضور خانوم کلودیا روت نایب رئیس مجلس آلمان در ایران این ویدیو را ببینید:

داستان کهنه "رئیس جمهور بی تقصیرست"!
http://goo.gl/I6mnoQ

عارف: انقلاب ما هیچ‌گاه متوسل به خشونت نشده است
http://goo.gl/aDKsyJ

دفاع شیخ معتدل از سرکوب و اعدام
http://goo.gl/OqqyFP

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: