آیا گروهی را دیده اید که به اندازه مسلمانان از دیگران انتظار «احتــــــرام به عق…

‫آیا گروهی را دیده اید که به اندازه مسلمانان از دیگران انتظار «احتــــــرام به عقـــــاید» خود داشته باشند و به اندازه مسلمانان نه تنها «احتــــــرام به عقـــــاید» دیگران نگذارند بلکه دیگران را برای عقاید یا ابراز عقـــــاید شــــــان به قتل برسانند؟

بهرام که گور می گرفتی همه عمر
دیدی که چگونه گور بهرام گرفت؟

یکی‌ از هموطنان می‌گوید: واقعه تلخی که دیروز در مهد دمکراسی جهان رخ داد نتیجه روابط کاسبکارنه غرب است. غرب مبتکر واژه زیبای دمکراسی و حقوق بشر بوده است ولی هیچ رسالتی در برابر ملل جهان سوم از خود در این راستا نشان نداده است. تو گویی تمامی این قوانین فقط و فقط برای خودشان و شهروندان خودشان است. سیاستمداران غرب کاسبکار با روابط اقتصادی خود پرده ضخیمی بر تمامی واژه های زیبای حقوق بشری فلاسفه خود انداخته اند.
آنچه دیروز رخ داد و فردا باز هم به طریق دیگر رخ و ادامه خواهد داشت برگرفته از همین مماشات سیاسی و نان به نرخ روز خوردن غربیان طماع است. در واقعه دلخراش ترور زنده یاد شاهپور بختیار در پاریس و یا قاسملو در اطریش هر دو پرونده حقوقی تبعیت از معضلات سیاسی روز را نمودند. خوب بالطبع امروز این شریعت گرایی و آن دید کاسبکارانه باید به طریقی خونبار یقه مبارک خودشان را بگیرد: امید است که این جنایت نفطه عطفی به مانند ۱۱ سپتامبر برای اروپا و فرانسه باشد و بیشتر و با جدیت با موج اسلامگرایی و حامیان تروریست و ابداع گران تروریست جهانی مثل ایران برخورد نمایند.

هان ای دل عبرت بین ایوان مداین را آیینه عبرت دان ….

عبدالرحمن قاسملو روز ۲۲ تیر ۱۳۶۸ به گفته منابع جمهوری اسلامی توسط گروه ناشناسی! و به گفته مخالفان در حالی که برای رسیدن به راه‌حل مسالمت آمیز در ایران با تنی چند از نمایندگان حکومت جمهوری اسلامی در وین بر سر میز گفتگو برای مذاکرات صلح نشسته بود، به همراه عبدالله قادری آذر به دست نمایندگان دولت کشته شد. به گفته برخی اطرافیان وی، او در ماه‌های آخرمعتقد بود که مساله کردستان راه حل نظامی ندارد.

به گفته مخالفان جمهوری اسلامی، هاشمی رفسنجانی از برخی چهره‌های بین‌المللی از جمله رییس جمهور وقت الجزایر برای وساطت و برقراری ارتباط برای ملاقات استفاده کرده بود. به گفته این منابع، ترورویست‌ها با پوشش دیپلماتیک وارد اتریش شده و با همکاری سفارت ایران پس از ترور خاک اتریش را ترک کردند. به گفته همسر دکتر عبدالرحمن قاسملو، نسرین قاسملو، تروریست‌ها دولت وقت اتریش را تهدید کرده بودند در صورت افشای ترور، از آن‌ها به این دلیل که در جریان جنگ ایران و عراق اعلام بی طرفی کرده بودند ولی به هر دو طرف جنگ سلاح می‌فروختند (این امر بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است) شکایت می‌کند. دولت وقت اتریش نیز به این دلیل درآن مورد ساکت ماند.

پس از ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، برخی رسانه‌های اتریش از دست داشتن وی در ترور سخن گفتند، اما این احتمال هنوز از سوی منابع رسمی اتریش تایید نشده‌است. دو دهه بعد پس از آن واقعه دستگیری برخی دیپلمات‌های ایرانی در اربیل عراق توسط نظامیان آمریکا (به اتهام دست داشتن در انتقال تسلیحات و کمک به درگیریهای داخلی عراق) رسانه‌های اتریش احتمال دادند که یکی از دستگیر شدگان، از عوامل ترور قاسملو در اتریش است. گرچه این احتمال نیز از سوی دولت‌های اتریش و آمریکا تایید نشد.

هاشمی رفسنجانی در خاطرات سال ۱۳۶۸ خود این مساله را تایید می‌کند که قاسملو به هنگام ترور در جلسه‌ای مشغول رایزنی با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی بوده است. به گفته او ضاربین قاسملو، دیپلمات جمهوری اسلامی را نیز به قصد کشت هدف گلوله قرار داده بودند ولی از زدن تیر خلاص خودداری کرده بودند. این دیپلمات ابتدا توسط پلیس اتریش مورد بازجویی و سپس آزاد شد. بنا به نوشته مطبوعات اتریش دادگاه عمومی وین حاضر نشده بود که به علت فقدان دلیل و مدرک کافی حکم جلب وی را صادر کند. وزارت خارجه اتریش نیز با انتشار اعلامیه‌ای خاطر نشان کرد در این قضیه دقیقاً بر حسب قانون عمل کرده و هیچ نوع فشاری بر پلیس یا مقامات قضایی وارد نکرده است.

وقتی هاشمی قبل از همه از قتل بختیار باخبر بود

رفسنجانی‌ یکی دو روز پیش از مطلع شدن نزدیکان شاپور بختیار و بعد از آن هم دستگاه‌های انتظامی و امنیتی فرانسه، به واسطه زیر دستش، یعنی علی فلاحیان از قتل بختیار آگاه بوده است و در خاطراتش چنین آورده است:

" آقای علی فلاحیان اطلاع داد که در فرانسه شاپور بختیار آخرین نخست وزیر رژیم پهلوی] و یکی از کارکنانش در محل اقامت خود در پاریس کشته شده است. تا شب خبری در این جهت در گزارش‌های جهانی «نیامد» "

دکتر شاپور بختيار در پیش‌گفتار کتابش، یکرنگی نوشته‌است پیش از آن‌که خود را ایرانی و پای‌بند مذهب خاصّی بداند، به انسان و انسانیت اعتقاد دارد.

شاپور بختیار در فرانسه با ضربات کارد به بی‌رحمانه‌ترین شکل کشته شد.
دکتر بختیار بر سر اصل جدایی دین از سیاست به هیچ عنوان سازش نمی‌کرد؛ رسالهٔ دکترای شاپور بختیار دربارهٔ رابطهٔ مذهب با قدرت سیاسی در جوامع باستانی (جدایی دین از سیاست) بود. او دو مدرک کارشناسی در زمینه‌های فلسفه و اقتصاد عمومی، نیز داشت. بختیار در مصاحبه‌ای اعلام کرد که «هیچ گاه مخالف روحانی که کار روحانیت خویش را صرفاً انجام دهد نیست و خلاف این را مغایر با اصول آزادی می‌داند. او با روحانیتی که می‌خواهد بر تمام کشور حکومت کند و در امور سیاسی دخالت ورزد به شدت مخالفت است و این جزء موضوعاتی است که به هیچ‌وجه قبول نخواهد کرد.»

وجه مشترك دکتر فریدون فرخزاد و دکتر شاپور بختيار اینکه هردو در سخنرانی های خود تلاش می كردند ماهیت واقعی خمینی و یارانش را افشا نمایند.

برای آشنایی بیشتر با دکتر بختیار و دکتر فرخزاد این ویدیو را ببینید:
http://goo.gl/5nKOfE

نگاهی به زندگی شاپور بختیار و کوشش او در دولت ۳۷ روزه اش در ایران
http://j.mp/1z0ze9a

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: