اولاند دو روز قبل از حمله مرگبار تروریستی به دفتر نشریه “شارلی‌ ابدو”: موضع فران…

‫اولاند دو روز قبل از حمله مرگبار تروریستی به دفتر نشریه "شارلی‌ ابدو": موضع فرانسه در برابر برنامه اتمی ایران سخت باقی خواهد ماند

فرانسوا اولاند ریيس جمهوری دوشنبه ۱۵ دیماه ۱۳۹۳ فرانسه از ايران به عنوان «يک شريک مهم در کمک به برقراری امنيت در کشورهای منطقه مانند عراق و سوريه» نام برده بود اما تصريح کرد که اين مسئله «قاطعيت و موضع فرانسه را برای جلوگيری از دستيابی تهران به سلاح هسته‌ای تغيير نخواهد داد.»

درخواست روحانی همزمان با حمله به دفتر هفته‌نامه فرانسوی در پاریس، برای محکوم کردن کانال‌های متخاصم شیعه و سنی

حسن روحانی، روز چهارشنبه ۱۷ دی، گفت: «اگر یک کانال تلویزیونی یا رادیویی به نام دفاع از شیعه یا به نام دفاع از اهل سنت در برابر دیگر مذاهب می‌ایستد با صدای واحد آن را محکوم کنیم.» به گزارش ایرنا، روحانی که در بیست و هشتمین «همایش بین‌المللی وحدت اسلامی» سخن می‌گفت افزود: «اگر ما دنبال وحدت و اتحاد هستیم اگر کسی به مقدسات مذهب دیگر اهانتی روا می‌دارد، با صدای واحد او را مطرود و محکوم کنیم.»

حمله مسلحانه به دفتر مجله طنز فرانسوی "شارلی ابدو" در پاریس حداقل ۱۲ کشته و چند زخمی برجای گذاشت

امروز چهارشنبه ۱۷ دیماه ۱۳۹۳ دو مرد با ماسک به دفتر مجله طنز فرانسوی "شارلی ابدو" حمله کردند و با مسلسل کلاشنیکوف به دور خود شلیک کردند. این روزنامه بارها کاریکاتورهای محمد را قبلا چاپ کرده بود. مردها با ماسک فریاد میزدند ما انتقام محمد را میگیریم. دادستان پاریس ساعت ۱۴ کنفرانس خبری اعلام کرده است. ظاهرا دو مرد بعد از تیراندازی با یک اتومبیل فرار کرده اند. طبق گزارش اولیه پلیس این حمله از قبل دقیق طراحی شده است.

این هفته‌نامه طنز سال ۲۰۱۱ پس از انتشار کاریکاتوری درباره پیامبر اسلام به آتش کشیده شده بود. یکی از توئیت‌های آخر این هفته‌نامه در مورد ابوبکر البغدادی، رهبر گروه «حکومت اسلامی» بود که پانزده دقیقه پیش از حمله به این هفته نامه منتشر شده بود.‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: