پس از انتشار سخنان منوچهر رزم‌آرا وزیر بهداشت دولت دکتر شاپور بختیار آخرین نخست…

‫پس از انتشار سخنان منوچهر رزم‌آرا وزیر بهداشت دولت دکتر شاپور بختیار آخرین نخست وزیر رژیم مشروطه سلطنتی ایران در رابطه با حمایت‌های مالی‌ هاشمی‌ رفسنجانی‌ ا ز اپوزیسیون خارج از کشور و از جمله «شورای ملی» عده‌ای با توهین و افترا و هتک حرمت به دکتر رزم‌آرا و گردانندگان سایت سپیده دم تاختند و سخنان ایشان را فاقد سند و بی‌ اساس دانستند.

حال در این ویدیو توجه شما را جلب می‌کنیم به برگی از کتاب نبرد با اهریمن نوشته دکتر آرمان نوری، تمجید رضا پهلوی از هاشمی‌ رفسنجانی‌ و محمد خاتمی در مصاحبه با نشریه اشپیگل آلمان، و مقاله نیما فرمین، دکتر در حقوق از دانشگاه مون پلیه فرانسه تحت عنوان "اتحاد پهلوی و رفسنجانی يا شورای ملی فريب" که در مهر ماه سال ۱۳۹۱ در سایت فرهنگ ایران منتشر شد.

دکتر نیما فرمین در مقاله خود نوشته است:

یک بار دیگر نام رضا پهلوی، به عنوان محورسرگردانی اپوزیسیون و عامل اصلی بروز اختلاف میان مخالفین حکومت اسلامی در رسانه‌های فارسی زبان مطرح شد. نقش کلیدی وی در اغلب شکست‌ها و ناکامی‌های اپوزیسیون در برابر حکومت اسلامی بر آگاهان روشن است، تا جایی که برخی از ایرانیان بر این باورند که پس از ملاقات مدعی سلطنت با سید حسین، نوه خمینی، که چند سال پیش در واشینگتن پایتخت آمریکا، رخداد ، توافقی محرمانه میان خاندان پهلوی و خاندان شیخ اکبرهاشمی رفسنجانی، به دلالی سید حسین خمینی صورت گرفته است.

گفته می شود؛ سید حسین خمینی، حامل پیشنهاد مهمی برای خاندان پهلوی بود، در این پیشنهاد؛ رفسنجانی متعهد شد که با نفوذی که درحکومت اسلامی دارد، امنیت جانی و مالی مدعی سلطنت و بستگان وی را تاًمین کند و در ازای این خدمت! مدعی سلطنت دست از ادعای تاج و تخت بر باد رفته بردارد و به سرگرم کردن مردم و چوب گذاشتن لای چرخ اپوزیسیون بپردازد.

پس از این توافق بود که رضا پهلوی، سربرگ نامه‌های رسمی خود را تغییر داد و تنها به امضای نام خود بدون پسوند و پیشوند پرداخت و با آسودگی و امنیت کامل، سر و کله‌اش در اپوزیسیون ایران پیدا شد.

چند سال پیش، یک خبرنگار فرانسوی، از ملاقات فرستاده ویژه فائزه هاشمی، دختر شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی و خانم فرح دیبا در پاریس پرده برداشت. دراین گزارش آمده بود که چند ماه پس از این ملاقات، فائزه شخصاً به قاهره رفت و در حاشیه مراسم سالگرد در گذشت محمد رضا شاه با فرح دیدار کرد. گفته شد که فائزه، هدایای ارزنده‌ای برای فرح به ارمغان آورده بود. در پی همین دیدار، فرح دیبا، در گفتگویی از کوشش‌های فائزه هاشمی، در باره بهبودی وضعیت زنان در ایران، تجلیل کرد و فائزه نیز در سوم آوریل ۱۹۹۹ در روزنامه زن که به مدیریت خودش در ایران به چاپ می رسید، پیام نوروزی فرح دیبا را منتشر کرد.

نماینده ویژه خاندان رفسنجانی و فائزه ، در ملاقات با فرح دیبا، کاملیا انتخابی فرد خبرنگار سابق روزنامه‌های همشهری، آفتابگردان و « زن » به مدیریت فائژه بود، وی پس از خروج از ایران، برای رادیو فردا و پایگاه اطلاع ‌رسانی آمریكایی « واشینگتن‌پریزم » كار می‌كرد. کاملیا انتخابی فرد، در ادامه خاطرات روزانه‌اش که به عنوان پاورقی در روزنامه کویتی القبس می نوشت، با ادعای انجام مصاحبه‌ای با فرح پهلوی به درخواست فائزه هاشمی، نوشت: :« باتوجه به اینکه موافقت خانواده رفسنجانی برای ملاقات با خانواده سلطنتی در خارج از ایران کار ناپسندیده و غیر عادی به نظر می رسید اما این امر با موافقت و حمایت کامل فائزه رفسنجانی انجام شد. مصاحبه‌ای که نوار کاست آن نزد یک از دوستان آمریکایی‌ام پنهان شد و هیچ وقت در روزنامه زن منتشر نشد.»

تا چند سال پیش در صحنه اپوزیسیون ایران، نشانی از فعالیت رضا پهلوی دیده نمی شد، وی که سرگرم خوشگذرانی، خرید و فروش سهام در بازار‌های جهانی بود و با سرمایه گذاری و معاملات و دلالی در چاه‌های نفت آمریکا روزگار می گذراند.

رضا پهلوی پس از جریان جنبش اعتراضی مردم در خرداد ماه سال ۱۳۸۸، با دست بند سبزی که به دستش بسته بود ظاهر شد و به پشتیبانی از موسوی و کروبی، دست نشاندگان! هاشمی رفسنجانی برخاست. رضا پهلوی سپس برای یاری رساندن به اکبر هاشمی رفسنجانی که درتنگنا قرار گرفته بود با سرو صدای مسخره یی خواستار محاکمه ی خامنه‌ای در دادگاه بین المللی لاهه شد.

در میان ایرانیان نخستین حقوقدانی بودم که با استناد به مواد اعلامیه ی رم، بی‌اعتباری این ادعای پوچ وی را افشا کردم و در پی آن،خوشبختانه حقوقدانان دیگری، اعتبار سخنان وی را زیر پرسش بردند و فریبکاری وی را نشان دادند.

عامل سرگردانی اپوزیسیون! مانع انسجام اپوزیسیون ایران است و سر بزنگاه به دست ایادی خود اپوزیسیون را به هم می ریزد و بی‌اعتبار می کند. چند سال پیش کوشش‌های چند ایرانی مقیم آمریکا و اروپا را که قصد داشتند یک شورای همبستگی در واشنگتن برپا کنند، به باد داد. ترفند او مانند همیشه ناجوانمردانه بود. او روز پایان این کنفرانس سه روزه، دو اتومبیل به همراه راننده و شخصی بنام بیگی! از ایادی خود به هتل محل اقامت شرکت کنندگان در شورای همبستگی فرستاد و هفت تن از آنان را که سست عنصر و فرصت طلب بودند به صرف صبحانه به خانه اشرافی خود دعوت کرد و به زیاده گویی و بزرگنمایی خود پرداخت. وی به این چند تن ماًموریت‌های جداگانه یی برای سازماندهی و تماس با مخالفین واگذار کرد. او با هزینه کمتر از سی دلار! و دادن یک صبحانه به هفت نفر فرصت طلب ، شورای همبستگی و کوشش‌های سه ساله این گروه را که توانسته بودند سیصد فعال سیاسی را گرد آورند به باد داد. چند روز نگذشت که صبحانه خوردگان دریافتند که فریب خورده اند و همه وعده‌های این عامل سرگردانی! وعده‌های سر خرمن بوده است.

عامل سرگردانی! با نفوذ ایادی خود، در کنفرانس‌های بی‌محتوایی چون؛ استکهلم و واشینگتن، باشعار آلترناتیو سازی وانتخابات آزاد، ساده دلان ومردم نا آگاه را فریب داد تا خود را تنها آلترناتیو نشان دهد. زمانی مدافع حقوق بشر شده و با شنیدن خبر حمله احتمالی اسرائیل و آمریکا به ایران، ماًمور پیاده کردن طرحی شد که از طرف عوامل رفسنجانی زیر شعارجعلی انتخابات آزاد! برای گرم کردن تنور انتخابات فرمایشی سال آینده در ایران، فراهم شده بود.

رژیم اسلامی که همواره کوشیده است با کشاندن مردم به پای صندوق‌های راًی، از خود چهره‌ای دموکراتیک در برابر جهانیان نشان دهد، در پی ترفندی دیگر بر آمد تا با هزینه‌ای اندک، به دست مزدوران خود در خارج از کشور زمینه سازی شرکت مردم در انتخابات را فراهم آورد.

این بار دستان پلید گروهی از آخوند هایی که در رژیم اسلامی سرشان بی‌عمامه مانده است از آستین آدمی بی‌دانش، متوهم، بی‌عرضه و خودنما، که هنوز خود را پادشاه قانونی ایران می داند، بیرون آمد، این فرد متوهم، با همکاری شاخک‌های خاندان رفسنجانی، عوامل نفوذی رژیم و گروهی نابخرد فرصت طلب، دست به تشکیل شورایی به نام ملی! زد. شورایی که حتی نام آن نیز از روی شورای ملی سوریه ! تقلید شده است.

عامل سرگردانی به دست آویز برقراری دموکراسی در ایران، ولی به هدف باز یافتن تاج کیانی یا ریاست جمهوری برای خود و یا دخترش، از زدو بند با هر نابکاری حتی از قماش آخوند نیز پروایی ندارد

با صدور یک اعلامیه و بیاری شماری از نام‌های جعلی، شورایی مجازی شبیه به " آش شوربا " ی اینترنتی تشکیل شد تا برای چند ماه آینده و زمان انتخابات، مردم و اپوزیسیون را سرگرم شعبده بازی‌های خود نماید. هدف نهایی شاه الهی!‌های شرکت کننده در این شورای وابسته به سبز‌های رژیم اسلامی، انتخاب رضا پهلوی، به عنوان سخنگو ونماینده مردم ایران، ظاهراً برای گفتگو و زد وبند با اسرائیل و دولت‌های غربی می باشد. این شورا با انتشار نوشته‌ای مبهم و شعارگونه به نام منشور ملی! نشان داد که مدعی پادشاهی و گروهی فرصت طلب و پیشینه داران بد نام ، نقشه حکومت آینده ایران را در سر می پرورانند.

اتحاد پهلوی – رفسنجانی ( شاه الهی – اکبر شاهی ) نام دیگر این شورای فریب ملی! است. اسماعیل نوری علا که تا چند هفته پیش قصد داشت رضا پهلوی را ابزار کار خود کند و آلترناتیو بازی! براه بیاندازد و خود صدراعظم این ماجرا شود، به بازی گرفته نشد وعلیه شورا موضع گرفت.

گند قضیه به مشام قلم به مزدانی چون میرچلغوز! نیز رسید و او ناچار شد از تاًیید این شورا، خود داری کند، کسی که بیست سال است قلم خود را به مدعی تاج و تخت و مادر وی فروخته است، همان کسی که به دریوزگی حمله به ایران رفت و خود را به زیرپا‌های سناتور آمریکایی انداخت.

شوربختانه فراموشی تاریخی مردم ایران، به این مادر و پسر! و دیگر بازماندگان و طرفداران استبداد سابق پروانه می دهد که پس از هر نابکاری آخوند‌ها در ایران، هر چند گاهی از کاخ‌های خود بیرون آمده و با مصاحبه‌های مردم فریبانه در پی بازیابی تاج و تخت از دست رفته بکوشند.

پس از سرکوب بیرحمانه مردم ایران از سوی رژیم اسلامی در آخرین انتخابات فرمایشی- نمایشی خرداد ماه ۱۳۸۸، که به جنبش سبز شهرت یافت ، مردم د ربند ستم ، سرخورده و از همه جا رانده و در مانده ایران ، دیگر به رسانه‌های ماهواره‌ای و بازی‌های سیاسی آنان و این " هوچی!‌های همیشه در صحنه ! " کمترین اعتنایی نمی کند. بیشتر مردم به تماشای چند کانال پخش فیلم‌های دوبله شده ترکی، عربی و آمریکای جنوبی روی آورده اند.

خوار و ذلیل شدن اپوزیسیون ایران در انظار جهانیان و مردم ایران ، همه و همه، به لطف رسانه‌های اینترنتی و ماهواره‌ای فارسی زبان بیگانه و رادیو تلویزیون‌های لوس آنجلسی، گویندگان و صحنه گردان‌های خیمه شب بازی‌های سیاسی این رسانه‌ها و تارنما‌های مزدور و وابسته و فحاشان و هتاکان شاه الهی! مورد حمایت خاندان سابق سلطنت، انجام شده است.

در چند هفته گذشته، پول‌های بسیاری پخش شد، چماقداران بسیاری برای سرکوب منتقدین شورای فریب ملی! بسیج شدند، آدمک هایی برای تبلیغ این فریب بزرگ! در رسانه‌های اینترنتی و ماهواره‌ای خریداری شدند، سبیل‌های بسیاری چرب شد، ولی هشیاران، آگاهان و روزنامه نگاران متعهد و میهن دوست، مردم را هشیار کردند و نگذاشتند که مشتی فرصت طلب و ایادی بیگانگان با ریختن آب به آسیاب آخوند‌ها به آمال و آرزو‌های ضد میهنی خود برسند.

سیمین بهبهانی شعری به مناسبت رویا‌های خوش سروده است : « خوابی مبارک دیده یی، ترسم که بیدارت کنند ». وصف حال این جماعت و قاشق به کمربسته هایی است که به دور آنان گرد آمده اند.

نویسنده نیما فرمین،
دکتر در حقوق از دانشگاه مون پلیه فرانسه
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۱

http://j.mp/1CX5Xjz


‫اسناد ارتباط خانواده هاشمی‌ رفسنجانی‌ با رضا پهلوی و شورای ملی‌‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: