کشتار زنان و کودکان در درعا توسط ارتش اسد ارتش اسد صبح روز دوشنبه ۱-۱۲-۲۰۱۴ با…

‫کشتار زنان و کودکان در درعا توسط ارتش اسد

ارتش اسد صبح روز دوشنبه ۱-۱۲-۲۰۱۴ با حمله به اردگاه آوارگان سوری در شهرک جاسم در نزدیکی شهر درعای سوریه باعث قتل شمار زیادی از زنان و کودکان شد.

شبکه تلویزیونی "سوریا مباشر" به نقل از فعالان سوری گزارش داد که نیروی هوایی اسد دو حمله به اردگاه آوارگان داخلی این کشور در ناحیه درعا انجام داد. هدف اول این حمله هوایی ساختمانی ۴ طبقه بود که آوارگان مناطق مجاور درعا در آن ساکن بودند. حمله دوم به منطقه‌ای در مرکز شهر به وقوع پیوست که مردم عادی در آن تجمع کرده بودند. در اثر این حملات صدها زن و کودک کشته و زخمی شدند. برخی از زخمیان برای مداوا به کشور اردن انتقال داده شدند. در این اردوگاه اکثرا خانوادهایی زندگی می کنند که فقط از زنان و کودکان تشکیل شده اند.
هواپیماهای نیروی هوایی اسد بارها به شهر درعا حمله کرده اند. نیروی هوایی اسد در این حملات شهرک‌های "نوی"، "انخل"، "الشیخ مسکین" و "درعا البلد" را مورد هدف قرار دادند. این حملات سبب کشته و زخمی شدن صدها تن و خسارات مالی زیادی به اماکن مسکونی شده است.

نیروی هوایی ارتش اسد با بمب‌های بشکه‌ای در عملیاتی دیگر شهرهای "داریا" و "الشیخ" را مورد حمله قرار دادند. مناطق "جبل الشیخ" و "مغر المیر" نیز بوسیله توپخانه مورد حملات شدید قرار گرفت.

براساس اطلاعات واصله درگیری شدید میان ارتش سوریه و مخالفان در میدان تشرین دمشق و میدان "پایگاه روسی" در نزدیکی دمشق جریان دارد. براساس همین گزارش شمار زیادی از نیروهای ارتش اسد کشته و زخمی شده اند. این درگیری‌ها زمانی آغاز شد که نیروهای مخالف اسد قصد داشتند از شهر درایا به سوی مناطق تحت کنترل رژیم پیشروی کنند.

تا زمان تنظیم این خبر، گزارش هایی از حملات سنگین نیروهای اسد به مناطقی در اطراف حلب مخابره شده که در اثر آن شمار زیادی از شهروندان سوری کشته و زخمی شده اند.

از سوی دیگر گزارش شده است که نیروهای ارتش آزاد سوریه در حمله به ارتش اسد در شهر لاذقیه یک تانک را منهدم کرده و در گیری میان نیروهای اسد و مخالفان در سراسر سوریه جریان دارد.

منبع: العربیه
http://goo.gl/8ZzHnd

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: