شرکت توتال به اتهام فساد مالی در قرارداد با ایران دادگاهی می‌شود دفتر دادستانی…

‫شرکت توتال به اتهام فساد مالی در قرارداد با ایران دادگاهی می‌شود

دفتر دادستانی پاریس اعلام کرد که مقامات شرکت نفتی توتال برای رسیدگی به اتهام فساد مالی در ارتباط با قراردادهایی با ایران در دادگاه حاضر می‌شوند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که شرکت فرانسوی توتال متهم به فساد مالی در رابطه با قراردادهای نفت و گاز خود با ایران در دهه ۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ است.

توتال سال گذشته موافقت کرده بود که به خاطر پرداخت رشوه به مقامات ایران برای برنده شدن در قراردادهای نفت و گاز، بیش از ۳۹۸ میلیون دلار جریمه به دولت آمریکا پرداخت کند. همان موقع، دادستانی پاریس نیز توصیه کرده بود که شرکت توتال و مدیر عامل وقت آن، آقای کریستف دمارژری، در دادگاه حاضر شوند.

آقای دمارژری ماه گذشته در یک سانحه هوایی کشته شد. دفتر دادستانی پاریس اعلام کرد حقایقی علیه این شرکت وجود داشت اما به خاطر مرگ مدیرعامل شرکت، رسیدگی به پرونده متوقف شد.

مقامات ایالات متحده گفته بودند که بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۴، شرکت توتال برای بستن قراردادهای توسعه میدان‌های نفت و گاز پارس جنوبی، ۶۰ میلیون دلار رشوه پرداخت کرده است.

یک مقام شرکت توتال تایید کرد که شرکت اخطاری از دادگاه دریافت کرده است. سال گذشته شرکت توتال و مدیر عامل وقت آن اعلام کرده بودند که قادر هستند در هر دادگاهی ثابت کنند که عملکردشان قانونی بوده است.

منبع: صدای آمریکا
http://j.mp/1Fq6kom

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: